fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

p roku

 

 

 

 

 

 

n szkolaZ okazji Święta Szkoły ogłoszony został konkurs p.t. ”Nasza Szkoła”.
W konkursie brali udział uczniowie SP klas 1 - 6. Technika i sposób wykonania był dowolny, można było wykonać pracę wraz z rodzicami. Każdy uczestnik przedstawił swoją (bardzo ciekawą) wizję szkoły. Najciekawsze prace zostały nagrodzone podczas Święta Szkoły, a wszyscy biorący udział dostali nagrody pocieszenia. Prace uczestników zostały powieszone w Galerii Szkolnej na I piętrze.

sw szkolyDnia 25 września 2008 r. obchodziliśmy Święto Naszej Szkoły. Już po raz 11 upamiętniliśmy rocznicę jej powstania i nadania imienia Ks. Piotra Skargi. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych Katolickiego Zespołu Edukacyjnego. Z tej okazji gościliśmy Pana Kuratora Oświaty, a także wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszej szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele o godzinie 10.00, którą celebrował Jego Eminencja Prymas Polski – Kardynał Józef Glemp. W swojej homilii nawoływał, abyśmy dobrze wykorzystali możliwość nauki w tej szkole. Mówił o wartościach, którymi winniśmy się kierować w naszym życiu. Po życzliwych, ciepłych słowach Prymasa, nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły klas pierwszych. 
Po Mszy Świętej nastąpiła doniosła uroczystość. Ks. Dyrektor wręczył osobom, które w sposób szczególny zapisały się w historii naszej szkoły medale „Przyjaciel szkoły” jako wyraz wdzięczności i pamięci.
Zwięczeniem uroczystości w Kościele było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego uczniów Szkoły Podstawowej zatytułowanego „Nasza szkoła„.
Krótka historia Księdza Piotra Skargi, naszego Patrona oraz fragmenty jego przemówień, wprowadziły nas w nastrój dalszej części obchodów.
Następnie wszyscy zebrani przenieśli się do budynku szkoły na poczęstunek, gdzie mogli także podziwiać nagrodzone prace plastyczne.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia szóstego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla uczczenia 30 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

W konkursie wzięły udział szkoły z Warszawy i okolic:
  • kategoria wiekowa – kl. 1-3: 90 szkół;
  • kl. 4-6: 120 szkół;
  • gimnazjum: 92 szkoły;
  • ponadgimnazjalne: 50 szkół
W półfinałach, które odbyły się w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. P. Skargi  w przeciągu trzech dni komisje konkursowe przesłuchały 870 uczniów.
Do finałów, które miały miejsce w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej im. Komisji Edukacji Narodowej zakwalifikowało się:
  • kategoria wiekowa – kl. 1-3: 50 uczniów;
  • kl. 4-6: 50 uczniów;
  • gimnazjum: 40 uczniów;
  • szkoły ponadgimnazjalne: 29 uczniów.

tenis stołowyTo było naprawdę niezwykłe wydarzenie!!!
Dnia 18.10.2008 r. odbył się w naszej szkole turniej tenisa stołowego. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wystartowało w nich łącznie 40 uczniów. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach: dziewczęta młodsze (szkoła podstawowa), dziewczęta starsze (gimnazjum), chłopcy młodsi (szkoła podstawowa), chłopcy starsi (gimnazjum i liceum). Dzięki hojności dyrekcji na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody (m.in. profesjonalne paletki!). Walka była bardzo zacięta.
Ostatecznie zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Małgosia Sieńkowska (kl. IV) - walkower, Dominika Łukasik (kl. Ib), Daniel Płonka (kl. V), Filip Bittner (kl. I LO). Drugie miejsca zajęli odpowiednio: Zuzia Kazana (kl. Ib) Grześ Małecki (kl. IV), Mateusz Łukasik (kl. I LO).
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy turnieju Pan Józef Czorniej i Pani Anna Alberska

slubowanie 1bCzterdzieści trzy dni jesteśmy w szkole
i czas ten minął szybko nadzwyczaj.
Wiemy już, kiedy rozmawiać wolno,
a kiedy w klasie musi być cisza.
Znamy też panią naszą, rzecz jasna,
swoich kolegów i koleżanki.
Śmiało wchodzimy do naszej klasy
i nie potrzeba nam wcale niańki.
Książki, zeszyty, kredki i pióro,
to rzeczy najnormalniejsze w świecie!
Jeśli jeszcze nie chcecie wierzyć
na lekcję do nas przyjść możecie.

Jacy jesteśmy? Więksi i mniejsi,
weseli, smutni i tacy sobie.
Jedno jest pewne - coraz grzeczniejsi,
choć pani pyta: - "Co z wami zrobię?"

Duma nas dzisiaj wielka rozpiera,
bo pomijając względy wszelakie,
pamiętać trzeba, że raz w życiu
stajesz się 100% pierwszakiem


29 października 2008 roku dziewiętnastu uczniów klasy Ib zostało przyjętych do grona społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi.
Dziewczęta i chłopcy przygotowali pod kierunkiem pani program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i inscenizacji. Swoje umiejętności zaprezentowali zaproszonym gościom. Następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Księdza Dyrektora na ucznia I klasy.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki a od uczniów z II klasy kolorowe ołówki. Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

slubowanie 1aŚlubowanie klasy Ia odbyło się 30 października 2008 r. o godz. 15.00 w budynku Szkoły Podstawowej. Uroczystość ślubowania przygotowały dzieci wraz z wychowaczynią. Z tej okazji nauczyły sie pięknie rezytować wiersze o tematyce związanej ze szkołą oraz Polską. Każde z dzieci wygłosiło swój wiersz podczas części artystycznej. Dzieci śpiewały także piosenki związane z nauką.
Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie po którym Ksiądz Dyrektor pasował pierwszaków na uczniów. Dzieci na pamiątkę tej chwili otrzymały książki oraz dyplomy, a od starszych kolegów kredki.
Kolejną niespodzianka dla uczniów był smaczny poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez rodziców z klasy Ia.

spektakl 6Szóstego listopada uczniowie szóstej klasy wystawili w Kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika sztukę pt. "Paweł z Tarsu".
Widownię stanowiła młodzież gimnazjum i liceum. Jak zgodnie orzekli aktorzy, wystąpienie wobec takiej publiczności nie było łatwe, ale dali z siebie wszystko. Kilka scen z niespokojnego, pełnego przygód życia wielkiej postaci było, naszym zdaniem, godnym uczczeniem Roku Świętego Pawła.

11 1112 listopada odbyło się przedstawienie Niepodległościowe, które przygotowała 2 klasa. Głównym tematem była rocznica 11 Listopada. Przedstawienie przeznaczone było dla klas 1 - 6. Głównym gościem był ksiądz dyrektor. Przedstawienie było bardzo udane i nagrodzone oklaskami

Marysia
 
 

koncertyW naszej szkole już po raz kolejny odbywają się koncerty Filharmonii Narodowej. W ubiegłym roku szkolnym w spotkaniach z muzyką uczestniczyli uczniowie  SP klas 1 - 3 i 4 - 6.  W tym roku w spotkaniach uczestniczą  uczniowie klas 4 - 6 SP i uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum. Artyści przyjeżdżają co miesiąc  i prezentują wspaniałą muzykę. Młodzież ma okazje poznać budowę różnych ciekawych instrumentów, ich brzmienie  i wysłuchać utworów. W przystępny sposób muzycy przekazują wiedzę bawiąc i ucząc. Są to niezapomniane chwile zarówno dla samych słuchaczy, jak i wykonawców.

Plan koncertów

im proboszcza

 

 

 

 

 

 

andrzejki

 

 

 

 

 

 

slomczyn

 

 

 

 

 

 

szkola marzenDnia 28 listopada 2008 rokuw klasie III odbył się konkurs pt. "Moja wymarzona szkoła". Makiety wykonane przez uczniów zrobione były z róznorodnych materiałów i zawierały wiele ciekawych projektowych rozwiązań. Prace były estetycznie wykonane, uczniowie włożyli w nie dużo pracy.
Zapraszamy do oglądania zdjęć!

Sylwia i Agatka

roraty

 

 

 

 

 

mikolajW piątek, 5 grudnia, do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jakąż sprawił wszystkim niespodziankę! - przecież Jego dzień jest 6 grudnia, w tym roku w sobotę. Zaskoczenie szybko przerodziło się w wielką radość, gdy św. Mikołaj wyciągnął worek z prezentami. Przez chwilę zapanowała ogromna cisza, wszyscy robili sobie rachunek sumienia, czy św. Mikołaj o nim nie zapomniał, czy zasłużył sobie na Jego pamięć. Ale  okazało się, że  każdy - czy mały, czy duży  dostał coś miłego, co sprawiło uśmiech na twarzy. Przez cały czas pobytu św. Mikołaja, była to najbardziej uśmiechnięta szkoła. Dzieci gorąco dziękowały Mikołajowi, a nawet zaprezentowały specjalnie dla Niego swoje ulubione piosenki.
Św. Mikołaj został zaproszony na następny rok.

rewia

 

 

 

 

 

kiermaszW grudniową niedzielę uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w kiermaszu ozdób świątecznych corocznie organizowanych przez szkołę. Zbieraliśmy pieniądze na edukację dwójki dzieci z Rwandy.Wszystkie wystawione prace były własnoręcznie wykonane przez uczniów klas I - V, w domu, szkole.
W tym roku zebraliśmy rekordową kwotę 1470 zł.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

jaselkaTegoroczne jasełka przygotowane przez klasę III i s. Kornelę odbyły się w styczniu. Treścią inscenizacji było oczywiście narodzenie Pana Jezusa w Betlejem. Przedstawienie rozpoczęło się od zwiastowania, czyli objawienia Maryi Anioła Gabriela i zapowiedzi narodzenia Jezusa. kolejne sceny skupiły się wokół stajni betlejemskie, a więc powitania Dzieciątka przez pasterzy i Trzech Króli. Jasełkowa inscenizacja została wzbogacona pięknymi polskimi kolędami wykonanymi przez chór, a także przepięknymi strojami. Po przedstawieniu rodzice wraz z dziećmi i nauczycielami udali się do szkoły na opłatek i poczęstunek. Wspólne kolędowanie rozpoczął modlitwą ks. Dyrektor. Wszyscy mieli okazję do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem.

jaselka teatrJasełka przygotowane przez kółko teatralne odbyły się w styczniu 2009 roku. Dzieci wcieliły się z role osób najbardziej związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Spektakl składał się z kilku scen. Pierwsza z nich to przyjęcie do domu sieroty przez kobietę, której to osoba pokazuje, że Wigilia jest dniem w którym ludzkie serca zmieniają się na lepsze. Kolejne sceny opowiadają już o wydarzeniach w Betlejem: odnalezieniu stajenki przez Maryję i Józefa, powitaniu nowonarodzonego dziecka przez pasterzy i Trzech Króli. W spektaklu nie zabrakło też Heroda, który chciał zabić małe dzieciątko. Oprawa muzyczna przedstawienia to najpiękniejsze kolędy, które najlepiej oddają klimat Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawieniu dodały uroku piękne stroje przygotowane przez rodziców. Spektakl zakończył się życzeniami składanymi przez uczniów rodzicom oraz przybyłym gościom.

d babciPewno dzieci wszystkie wiedzą
po co goście dziś się schodzą.
Czemu buzie tak radosne,
czemu serca wszystkim rosną.
Dziś święto Babci i Dziadka,
święto nie lada.
O nim od dawna już się gada.
Witamy więc wszystkich na tej sali,
diś wnukowie będą grali,
śpiewali i recytowali.


I tak było.
W tym roku program artystyczny przygotowali pierwszoklasiści, natomiast wszyscy uczniowie klas 1 - 3 śpiewali piosenki i wykonali piękne upominki dla swoich kochanych Dziadków. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

zimaPewnego dnia kl. 1a i 2 udały się na boisko, aby pobawić się śniegiem. Dzieci mogły pobiegać, rzucać się śnieżakmi, lepić bałwana, a nawet robić "aniołki" na śniegu. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe, wspólne zdjęcie. Ta lekcja na dworze szczególnie nam sie podobała. Wrócilismy do szkoły zziębnięci ale bardzo szczęśliwi.
Czekamy na przyszły rok...

bal kJak co roku w naszej szkole w okresie karnawału odbył się bal dla uczniów młodszych klas. Wszyscy uczniowie przygotowali bardzo ciekawe kostiumy. Wcielili się w róznorodne i ulubione przez siebie postacie z bajek, baśni itp. Chętnie i aktywnie brali udział w róznorodnych konkursach przygotowanych na tę okoliczność. Wodzirejem balu była Pani Magda - wychowawczyni klasy Ia. Wszyscy świetnie się bawili, aż żal było kończyć.
Z nadzieją na bal w przyszłym roku oraz wspaniałymi humorami rozeszliśmy się do domów.

rekolekcjeW dniach 25 – 27 lutego 2009 w naszej szkole  odbyły się rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej. Bohaterem spotkań był św. Paweł Apostoł, który nauczył nas jak przywdziewać zbroję chrześcijanina, by móc stawać się świadkiem i żołnierzem Jezusa. Uczestnikom towarzyszyły przede wszystkim życie i słowa św. Pawła, radosna atmosfera, pogodne śpiewy. Każde dziecko wyraziło swoją gotowość służby poprzez wykonanie tarczy z herbem swojej wiary oraz miecz Słowa Bożego. Na koniec naszych spotkań rekolekcyjnych każdy uczeń został pasowany  na rycerza Jezusa Chrystusa.

arcybiskup4 marca obchodzimy w Kościele w Polsce święto św. Kazimierza królewicza. To także dzień Imienin naszego Księdza Arcybiskupa. Delegacja naszej Szkoły gościła u Księdza Arcybiskupa w dniu 2 marca. Złożyliśmy życzenia, wręczyliśmy kwiaty i prezenty, składając zapewnienie o modlitewnej pamięci o Księdzu Arcybiskupie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy błogosławieństwo.

prymasMamy jeszcze w pamięci spotkanie imieninowe u Księdza Arcybiskupa, a już przyszedł czas na złożenie życzeń Księdzu Prymasowi w dniu Świętego Józefa. Delegacja "od Przedszkola do Liceum" wraz z ks. Dyrektorem i innymi pracownikami szkoły udała się do Wilanowa, gdzie teraz przebywa Ks. Prymas. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, Ks. Prymas żywo interesował się życiem naszej szkoły, opowiadał nam co teraz robi, poczęstował nas super słodyczami... I jak zawsze zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Dużą radość sprawiła Ks. Prymasowi narysowana przez Przedszkolaków laurka oraz wiersz napisany przez Natalkę Małysz i jej Tatę z okazji Święta Szkoły i teraz ofiarowany Ks. Prymasowi jako wyraz naszej wdzięczności za opiekę jaka sprawuje nad nasza Szkołą od początku jej powstania.

womWyniki I Ligii Warszawskiej Olimpiady Maluchów

Imię i nazwisko 
Klasa
Tor przeszkód
Walka Ne-waza
Wynik ogółem
 Zosia Parzych Ib 21,15 sek. II m-sce (8 pkt.) III m-sce (6 pkt.) III m-sce (14 pkt.)
 Kuba Hudyka Ia 25,64 sek. V m-sce (2 pkt.) III m-sce (6 pkt.) IV m-sce (8 pkt.)
 Szymon Cieplak Ia 24,62 sek. IV m-sce (4 pkt.) IV m-sce (4 pkt.) IV m-sce (8 pkt.)
 Staś Mieszkowski  II 21,89 sek. V m-sce (2 pkt.) IV m-sce (4 pkt.) IV m-sce (6 pkt.)
 Mateusz Wnuk  Ib 27,31 sek. V m-sce (2 pkt.) V m-sce (2 pkt.) V m-sce (4 pkt.)
 Kuba Drużycki  III 24,57 sek. V m-sce (2 pkt.) V m-sce (2 pkt.) V m-sce (4 pkt.)

s ziemi

 

 

 

 

 

kiermasz w

 

 

 

 

 

 

1a wielkanocPrzedstawienie związane ze Świętami Wielkiej Nocy miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej we wtorek 7 kwietnia 2009 roku o godz. 15.00. Wzięły w nim udział dzieci z kółka teatralnego. Spektakl składał się z dwóch części. W pierwszej z nich dzieci recytowały wiersze i teksty oraz śpiewały piosenki opisujące tradycje ludowe powitania wiosny oraz zwyczaje świąteczne. Aktorzy miedzy innymi opowiadali o topieniu marzanny, obnoszeniu po wsi gaika, przystrajaniu koszyka wielkanocnego, śniadaniu wielkanocnym i śmigusie dyngusie. Druga część przedstawienia miała za zadanie przypomnienie sensu istnienia świąt wielkanocnych. Dotyczyła ona najważniejszych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Dzieci odczytały fragmenty tekstu opowiadających o Ostatniej Wieczerzy i ukrzyżowaniu Pana Jezusa. Uczniowie prosili w nich o dobre przeżycie zbliżających się świąt oraz o dar zrozumienia tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa. Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń rodzicom i gościom przybyłym na spektakl.

m archeoKlasy 1a i 1b w dniach 16 i 17 kwietnia uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Archeologicznym w Warszawie.
Tematem prac było: "Lepienie naczyń metodami pradziejowymi". Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych wyrabiając naczynia z gliny, które potem zostały poddane wypaleniu. Za 3 - 4 tygodnie otrzymamy gotowe prace.
To nie koniec naszej przygody w muzeum. Już w maju wybieramy się na następne zajęcia, czyli "średniowieczne skryptorium".

szklo

 

 

 

 

 

 

zamek k

 

 

 

 

 

 

sprawdzian 3

 

 

 

 

 

 

m papiernictwa

 

 

 

 

 

chronmy ziemie

 

 

 

 

 

t lalkaKlasy Ia, Ib i II wybrały się do Teatru Lalka. Celem naszej wycieczki nie było obejrzenie przedstawienia lecz zwiedzenie teatru. W holu czekała na nas aktorka, która opowiedziała nam o różnych wnętrzach. Bylismy w garderobie, rekwizytirnii, a także charakteryzatorni. Mogliśym nawet przymierzyć peruki w których aktorzy wychodzą na scenę. Rozmawialiśmy o tym jak dużo pracy wiele osób musi włożyć, aby widzowie mogli obejrzeć piękny spektakl.
Kolejnym etapem wycieczki było wejście na scenę. Poczuliśmy się wtedy jak prawdziwi aktorzy. Pracownicy pokazali nam jak się robi efekty świetlne i dźwiękowe. W jednej chwili na scenie rozpętała się prawdziwa burza, a zaraz po niej "wyszło słońce".
Teatr to naprawdę magiczne miejsce...

m olimpijskie

 

 

 

 

 

 

wom2Wyniki II Ligii Warszawskiej Olimpiady Maluchów 

Imię i nazwisko 
Klasa
Miejsce
 Szymon Cieplak Ia  I
 Zosia Parzych Ib III
 Kuba Hudyka Ia  III

komunia„Ogłaszamy dzień radości w naszych sercach Jezus gości...”

Tym dniem radosnym dla dzieci z klasy II była niedziela - 10 maja podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym św. Stanisława BM, gdzie po raz pierwszy przyjęły Jezusa do swego serca.
Niech Jezus błogosławi wam i waszym rodzinom.

 

a biblijnaFinał Biblijnej Akademii Najmłodszych
Odbył się 16.05 o godz.10.30 organizowany w Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
W tym konkursie  na terenie archidiecezji warszawskiej brało udział ok. 2300 dzieci. Do ścisłego finału przeszło 124 uczestników, naszą szkołę reprezentowali Natalia Małysz kl. IV i Daniel Płonka kl. V.

 

 

torun

 

 

 

 

 

 

d rodziny

 

 

 

 

 

 

w elekcja

 

 

 

 

 

 

d sportu

 

 

 

 

 

 

k roku

 

 

 

 

 

 

Początek strony