fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

t piasku7 lutego br. klasy 4, 5a i 5b wraz z wychowawcami wybrały się na spektakl malowany piaskiem organizowany przez Teatr Piasku. Wydarzenie miało miejsce w Kinotece. Uczniowie mogli przypomnieć sobie treść jednej z najsłynniejszych powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa L. Carrolla. dzięki artystce malującej piaskiem, można było wraz z Alicją wskoczyć do króliczej nory, spotkać Szalonego Kapelusznika oraz żołnierzy talii kart przemalowujących róże na biało dla swej królowej. Historia Alicji była już wielokrotnie adaptowana i reinterpretowana, ale bez wątpienia warto było poznać także taką realizację znanej i lubianej opowieści.

Teraz czekamy na "Małego Księcia", którego obejrzą starsi uczniowie.

wynalazkiW miniony wtorek odbyły się ostatnie już zajęcia z cyklu "Wynalazki, które zmieniły świat" prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Nauk Ścisłych. Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych podczas lekcji dotyczących pisma, druku oraz transportu. Ciekawym doświadczeniem było móc zapisać swoje imię gęsim piórem oraz spróbować wywiercić dziurę w desce nie przy użyciu wiertarki, a zupełnie innego przyrządu!

 

 

 

 

d babci 0bTradycją szkoły jest, że najmłodsi nasi uczniowie organizują z wychowawcami spotkanie dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. W styczniowe popołudniu klasa 0b przedstawiła swoim dziadkom inscenizację znanego wiersza JulianaTuwima " Rzepka". Występ urozmaicony był śpiewem i tańcem naszych najmłodszych. Po przedstawieniu Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na kawkę i ciastko do "kawiarenki". Tam mogli posłuchać życzeń jakie przygotowały dla nich kochane wnuczęta. To było bardzo miłe spotkanie.

Film 1

Film 2

p pomocUdzielenie komuś pierwszej pomocy przedmedycznej jest naszym obywatelskim, ale nade wszystko ludzkim obowiązkiem. Warto o tym pamiętać i zdawać sobie z tego sprawę. Najstarsi uczniowie naszej szkoły w dniu 26 stycznia uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy z wykwalifikowanym ratownikiem, który na fantomach - osoby dorosłej i dziecka,  pokazywał, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach zagrożenia życia. 
Uczniowie byli zaangażowani i zainteresowani zajęciami. Odpowiedzialnie podeszli do wykonywania ćwiczeń. 

Dziękujemy za poprowadzenie zajęć ratownikowi. 
Bądźmy razem bezpieczni!

opowiadania olimpijskie

 

Szkolny regulamin Ogólnopolskiego konkursu na opowiadania o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego

 1. Uczestnik pisze opowiadanie zgodnie z kryteriami:
  • Opowiadanie powinno na pierwszej stronie zawierać: tytuł, imię i nazwisko Autora, klasę, adres (z kodem pocztowym) i numerem telefonu szkoły (z numerem kierunkowym) oraz imię i nazwisko Opiekuna Naukowego
  • Opowiadanie powinno dotyczyć przynajmniej jednej z poniższych kwestii:
   • własnego doświadczenia sportowego,
   • fabularyzacji losów znanych sportowców,
   • zasady fair play i szacunku dla innych,
   • radości z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,
   • równowagi między ciałem a umysłem
   • tradycji sportowych w rodzinie oraz w środowisku
  • Opowiadanie, bez strony tytułowej, nie może przekraczać 6 stron tekstu – należy zastosować czcionkę Times New Roman 12 pkt., odstęp między wierszami tekstu 1,5
 2. Prace w dokumencie Word należy przesłać do 26 lutego (!) pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Poprawnie wypełnione zgody na udział w konkursie należy osobiście przekazać Pani Ewelinie Wieczorek do 26 lutego – uczniowie, którzy nie dostarczą zgód w terminie nie biorą udziału w konkursie.
 4. Szkolny koordynator wybiera 3 najlepsze prace w kategorii klas 4 – 6 oraz 7 – 8.
 5. Decyzja koordynatora jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

   

5a slowacki20 stycznia br. odbył się już czwarty z kolei występ klasowy zorganizowany w ramach Roku Romantyzmu obchodzonego w naszej szkole. Tym razem zaprezentowała się klasa 5a przygotowana pod kierunkiem p. Beaty Iwaniuk i p. Eweliny Wieczorek.
Występ okazał się niezwykle różnorodny, bowiem oprócz prezentacji multimedialnej, mogliśmy też zobaczyć krótkie przedstawienie, wysłuchać piosenki, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące treści wiersza.
W przygotowaniu dekoracji pomogła klasa 6. Każdy uczeń po występie mógł podejść do samego Słowackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wieszczem.
Bardzo dziękujemy naszym aktorom i już dziś zapraszamy na kolejne występy.

jaselka 20237 stycznia odbyły się dwa spotkania opłatkowe dla rodzin klas 5 - 8 i 0 - 4. Było to okazją do odśpiewania wielu kolęd, złożenia sobie życzeń, a także obejrzenia dwóch wspaniałych przedstawień na temat Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli uświetnić te znakomite wydarzenia.

 

3a przedsiebiorczoscZ okazji mikołajek klasa 3a wzięła udział w warsztatach przedsiębiorczości. Całą wiedzę zdobyła w Smart Kids Planet. Oprócz tego, na uczniów czekała sala pełna przygód. Już teraz wiemy co to znaczy być przedsiębiorczym.

 

 

 

2ab t capitolKlasa 2a i 2b w poniedziałek była w teatrze Capitol na przedstawieniu "Projekt Tuwim". Wiersze, piosenki, szalona akcja, a na koniec cukierki od Mikołaja
Działo się. To był świetny mikołajkowy prezent.

 

 

 

mikolajKochani Uczniowie!

Zapewne wiecie, że 6 grudnia obchodzimy wyjątkowe święto.
W tym dniu imieniny obchodzi Święty Mikołaj, znany również jako Mikołaj z Bari –święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii, żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie tego dnia dajemy sobie prezenty. Mamy nadzieję, że udało Wam się drodzy uczniowie przygotować dla bliskich podarek. Pamiętajcie, że niejednokrotnie najlepszym prezentem nie jest rzecz, coś kupionego, a szacunek, życzliwy uśmiech, pomocna dłoń, dobre słowo. Bliskość drugiego człowieka to największy dar, choć często przez nas odrzucany. Wzorem świętego, bądźmy w tym wyjątkowym czasie dla siebie tak po prostu dobrzy i mili.
Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj, ponieważ nasi najmłodsi milusińscy czekali na niego przez cały rok. Także i Wy rozglądajcie się, ponieważ skądinąd wiemy, że byliście w tym roku bardzo grzeczni i zapewne spotkacie na swojej drodze Mikołaja! Sami też starajcie się go naśladować.
Niechaj radosny czas obdarowywania bliskich trwa jak najdłużej!
Wszystkiego Dobrego!

scottieUczniowie klasy 2 i 3 na lekcjach edukacji informatycznej poznają sympatycznego kosmitę Scottiego, który pomaga im w nauce programowania. Scotti potrafi już chodzić do przodu i do tyłu,  obracać się oraz skakać. Przed nim kolejne wyzwania, aby naprawić swój uszkodzony pojazd i wrócić do domu.

drozdzeUczniowie klas piątych podczas zajęć biologii przeprowadzali fermentację alkoholową drożdży. W doświadczeniu badali działanie różnych cukrów na grzyby oraz identyfikowali wydzielający się gaz. Teraz już wiemy dlaczego ciasto "rośnie", a bułeczki są puszyste.

 

 

w chemiczneW listopadzie klasy 4, 6 i 8 brały udział w warsztatach chemicznych. Młodsi trochę dla zabawy, starsi dla nauki odkrywali kolory w chemii. Uczniowie pracując w parach przeprowadzali chromatografię bibułową barwników roślinnych, obserwowali działanie zmieniającego się pH na naturalne wskaźniki oraz wykonując różne stężenia roztworu cukru otrzymali "słodką tęczę".

 

2 gielda"Trampki na giełdzie" - pod tym hasłem przebiegały wykłady i warsztaty uczniów klas drugich na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wynieśliśmy stamtąd ogrom wiedzy, m. in. w co i po co inwestować, czym są akcje, obligacje, czy startupy oraz jak na nich zarabiać. Zaproszonych ekspertów mogliśmy zapytać o każdą rzecz, nie tylko z zakresu inwestowania. Niezwykle podobała nam się sala notowań i przechodzenie przez bramki bezpieczeństwa!

 

 

 

8b pomiechowekAby nie zostały po nich tylko napisy na ścianach... Fotr III Pomiechówek...  to zapomniane miejsce kaźni tysięcy Polaków - ofiar niemieckiego terroru. W piątek 18 listopada uczniowie klasy 8b wyruszyli spod szkoły, by zwiedzić i oddać się chwili zadumy w tym niezwykłym, przepełnionym historią miejscu... Zachęcamy do odwiedzin Fortu III w Pomiechówku. Pomóżmy ocalić pamięć. Pamiętajmy o obrońcach naszej ojczyzny.

 

8a palmiryW dniu 17 listopada klasa 8a wraz z wychowawczyniami - p. Barbarą Jurczyk i p. Martyną Kaczmarską wybrała się do Miejsca Pamięci w Palmirach, by w tej refleksyjnej, listopadowej aurze, oddać hołd ofiarom zbrodni nazistowskich z lat 1939 - 1941 roku.
To miejsce kaźni i martyrologii narodu polskiego jest niestety często pomijane na trasach wycieczek szkolnych, a młode pokolenie niejednokrotnie nie ma świadomości, jakich okrucieństw był świadkiem piękny krajobraz Kampinosu.
My jednak pamiętamy i pielęgnujemy w świadomości naszych uczniów pamięć o poległych. 🇵🇱 W miesiącu, w którym wspominamy naszych zmarłych a jednocześnie czcimy odzyskanie niepodległości, to miejsce na mapie naszych edukacyjnych wędrówek zdaje się być oczywistym wyborem.
Cześć ich pamięci!

5b chopinDrugie spotkanie z cyklu „Rok romantyzmu” zatytułowane „Fryderyk Chopin i Warszawa” przygotowane przez uczniów klasy 5b.

 

 

 

 

 

 

 11 11 2"Witaj, wolności aniele, nad martwym wzniesiony światem!" - te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości przygotowanej pod kierunkiem Pani Eweliny Wieczorek oraz Pani Magdaleny Łopuskiej, poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 Listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. 
Słuchając patriotycznych pieśni oraz oglądając zatańczonego przez uczniów klasy IV krakowiaka, uczciliśmy ten dzień refleksją nad trudną historią Ojczyzny oraz radością i dumą z naszych Przodków.
Niecodziennym elementem uroczystości okazały się dołączone do scenariusza poezje Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w wykonaniu Sanah! 
Pani Dyrektor Anna Żak podziękowała uczniom za występ oraz wyróżniła wszystkie zaangażowane osoby społeczności szkolnej. 
Zapraszamy do udostępnionej fotorelacji!

d j obcychOd 8 do 9 listopada uczniowie klas 4 - 8 obchodzili w naszej szkole Dni Języków Obcych. Szkoła zamieniła się w lotnisko, a każda sala lekcyjna w inny kraj, który można było zwiedzić. Uczniowie nie tylko przygotowali piękne dekoracje, ale również potrawy narodowe, stroje oraz muzykę. Odbył się także szkolny quiz "Kahoot" z wiadomości o poszczególnych krajach. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

 

6 m farmacjiNieco przypadkiem klasa 6 odwiedziła we wtorek Muzeum Farmacji mające swoją siedzibę na Starym Mieście. Po wejściu do jednej z kamienic szóstoklasiści przenieśli się do wnętrza apteki sprzed stu lat. Klimatyczne pomieszczenia kryją kolekcję przyrządów i naczyń używanych dawniej przez aptekarzy. Prezentowane w muzeum eksponaty pozwoliły uczniom poznać nieco historię leków i trucizn stosowanych w tamtych czasach. Zdumienie wzbudziły papierosy na astmę, kogutek na wszelkie choroby oraz specyfik o wdzięcznej nazwie Belladonna zażywana przez ówczesne damy. Zachwycaliśmy się kształtami i kolorami szkła naczyń, w których przechowywane były leki: od bezbarwnych, przez brązowe, rubinowe, a nawet uranowe!

filharmonia7 listopada klasy 0 - 3 uczestniczyły w drugim spotkaniu z muzykami Filharmonii Narodowej. Gościem spotkania był niemiecki kompozytor Jan Sebastian Bach. Artyści zaprezentowali kilka utworów z twórczości tego genialnego twórcy muzyki organowej i wokalnej. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali za występ.
Czekamy na kolejne spotkanie

nauku scisleW miniony poniedziałek, w ramach projektu "Wynalazki, które zmieniły świat" z Fundacji Nauk Ścisłych odbył się pierwszy wykład poruszający zagadnienia przyczyn i sposobów rozprzestrzeniania się chorób. Celem projektu jest przybliżenie uczniom wybranych grup wynalazków, które zmieniły losy ludzkości.

 

 

 

 

kiermasz cDrodzy Uczniowie,
wiemy, że lubicie słodkości i łakocie, a jeszcze bardziej lubicie czynić dobro, zatem zachęcamy do przyniesienia ciast na Charytatywny Kiermasz. Planujemy, że odbędzie się on 15 listopada br. w trakcie przerw, począwszy od godz. 9:55. Po więcej szczegółów prosimy zgłaszać się do p. Barbary Jurczyk i Wiktora Zarlengi.

Liczymy na Wasze wielkie serca!

Początek strony