fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

8a zamekW Dzień Chłopaka klasa 8a wybrała się na wystawę "Botticelli opowiada historię" w Zamku Królewskim. Młodzież była niezwykle zainteresowana wystawą oraz kolekcją obrazów i dzieł sztuki zgromadzonej w Galerii Lanckorońskich. Przywitaliśmy się z rembrantami - jednymi z najcenniejszych dzieł w kolekcji polskiej, czyli "Dziewczyną w ramie obrazu" i "Uczonym przy pulpicie" Rembrandta van Rijna.
To był piękny czas.

samorzadNasi uczniowie już wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Wyniki ogłosimy już w poniedziałek. Szkolna Komisja Wyborcza już rozpoczęła zliczanie głosów. Trzymamy kciuki za wszystkich startujących i jednocześnie gratulujemy odwagi i determinacji. 

 

 

wybory 2022Już 30 września br. odbędą się Szkolne Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzone zostaną podczas godzin wychowawczych. Głos oddajemy poprzez wypełnienie karty wyborczej. Przewodniczący klas umieszczają cały pakiet głosów klasy w urnie wyborczej.
Chcemy już od najmłodszych lat uczyć Was wzorowych postaw społeczno - obywatelskich. Organizowane w szkole wybory są w pełni demokratyczne, czyli powszechne, bezpośrednie, równe i tajne. Nazwiska zgłoszonych kandydatów zostaną umieszczone na profesjonalnie przygotowanych kartach wyborczych. Przypominamy, iż przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić X. Wybieramy tylko jedno spośród wymienionych nazwisk.
Reprezentanci wybrani w klasach są w trakcie kampanii wyborczej - od jutra obowiązuje cisza wyborcza.
Nad przebiegiem kampanii wyborczej i przebiegiem samego głosowania będzie czuwała Szkolna Komisja Wyborcza i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Po zakończonym głosowaniu komisja wraz z opiekunami liczy głosy i ogłasza wyniki. Zostaną one także upowszechnione za pomocą mediów społecznościowych szkoły.

debata29 września nasi uczniowie wzięli udziału w debacie poprzedzającej wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przedstawili wówczas swoje programy wyborcze, a my mogliśmy zadawać im pytania o kwestie naszym zdaniem najważniejsze dla dobrego funkcjonowania szkoły i samorządu jako organu, który reprezentuje interesy uczniów.

 

25 lecie

Szanowni Państwo,

Tradycyjnie w naszej szkole 27 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wybrana przez nas data, upamiętnia śmierć naszego patrona – księdza Piotra Skargi.
W związku z uroczystościami, tego dnia obowiązywała zmieniona organizacja pracy szkoły. Wychowawcy i nauczyciele w godzinach porannych przeprowadzili lekcje wychowawcze zapoznające naszych uczniów z życiem i dokonaniami naszego patrona.
Następnie o godz. 10:00 udaliśmy się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Rafał Markowski. Oprawę muzyczną zapewniła szkolna schola, wspierana przez absolwentów gimnazjum.
Tego dnia uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali oficjalnie włączeni w poczet naszych uczniów po swoim uroczystym ślubowaniu. Tekst przysięgi złożyli w obecności całej społeczności szkolnej. Ponadto, uczniowie klas czwartych i piątych słowami wiersza Władysława Bełzy „O celu Polaka”, zadeklarowali chęć pogłębiania swej postawy patriotycznej, za co zostali odznaczeni specjalną przypinką „Małego Patrioty” i włączeni do szkolnego projektu, podkreślającego miejsce ojczyzny w naszym życiu.
Święto Szkoły było uroczystością inaugurującą Jubileusz 25 – lecia istnienia naszej szkoły, dlatego wszystkich uczniów obowiązywał strój galowy, by odpowiednio podkreślić rangę wydarzenia. Upamiętniać ćwierćwiecze szkoły będziemy aż do przyszłorocznego Święta Szkoły, kiedy to swoistą klamrą, zamkniemy rok jubileuszowy.
W trakcie wtorkowych obchodów, nauczyciele, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego, odebrali pamiątkowe dyplomy.
Następnie zaprezentowano część artystyczną. Zespół muzyczny Serafinki pod kierunkiem p. Barbary Jurczyk przygotował pieśń pt. „Uwierz Polsko!”, który od tego dnia oficjalnie uznajemy za hymn naszej szkoły.
Uczniowie klasy 8a przedstawili program słowny „Co otrzymałem w latach szkolnych, owocuje w moim życiu”, którego tytuł stanowi nawiązanie do słów świętego papieża Jana Pawła II. Młodzież odniosła się do przemyśleń i tekstów nie tylko papieża, ale także patrona ks. Piotra Skargi i błogosławionego kardynała ks. Stefana Wyszyńskiego. Z uwagi na trwający Rok Romantyzmu Polskiego, recytatorzy zinterpretowali teksty naszych wieszczów narodowych.
Młodzież w imieniu całej społeczności podziękowała Dyrekcji za dzieło naszej szkoły i wytrwałość w tworzeniu tak wyjątkowego miejsca od 25 lat.
Delegacje klas 4 – 8 złożyły pod pomnikiem ks. Piotra Skargi wieniec. Zapalono także znicze, a poczet sztandarowy przemaszerował pod pomnik i oddał honor patronowi.
Świętowanie zakończyliśmy z przytupem, bowiem całą społecznością szkolną zatańczyliśmy na terenie przykościelnym poloneza, którego dostojeństwem i wyjątkową symboliką, pragnęliśmy podkreślić, jak ważnych wydarzeń jesteśmy świadkami i twórcami. Niezwykle dzielnie spisali się nasi najmłodsi uczniowie, których przygotowała p. Joanna Olędzka. Starsi mają nieco większą wprawę, ponieważ podczas obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestniczyli już w takim przedsięwzięciu.
Polonez zakończył oficjalne uroczystości. Nasi uczniowie zostali poczęstowani przez Dyrekcję słodkościami - lodami, które nieco ostudziły ich emocje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za towarzyszenie nam w świętowaniu i uczestnictwo w Mszy Świętej.
Bardzo się cieszymy, iż ten jakże ważny dla nas dzień, okazał się niezwykle udany.
Zapraszamy do wspólnego świętowania przez cały rok!

d j obcychEuropejski Dzień Języków Obcych obfitował w wiele atrakcji: po angielsku uczniowie poznawali zabytki Londynu,sprawdzali ich znajomość w grach multimedialnych,mogli przejechać się czerwonym londyńskim autobusem i choć na chwilę zostać strażnikiem Angielskiego Króla

 

 

filharmoniaW zeszły piątek odwiedzili nas muzycy Filharmonii Narodowej. Posłuchaliśmy utworów kompozytorów północnej Europy. Dzieci mogły zobaczyć na żywo instrumenty: klarnet, skrzypce, wiolonczelę,  pianino. Czekamy na kolejne spotkanie

 

m powstaniaCzy wiecie, że jeden z oddziałów Powstania Warszawskiego był oddelegowany do pilnowania krowy, aby nie zabrakło mleka dla osieroconych niemowląt? Albo że warszawiacy używali ręcznych młynków do mielenia zdobytego jęczmienia, aby przygotować zupę zwaną “pluj”? Klasa 6 już to wie, ponieważ była 21 września na lekcji na temat: “Powstańczy dzień powszedni”.  Muzeum Powstania Warszawskiego jest dla nas wciąż żywym źródłem informacji, refleksji i nauki patriotyzmu. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

8a modlin

W poniedziałek 19 września 2022 r odbyła się wycieczka do Fortu III Twierdzy Modlin. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 8a. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie i zapoznanie się z historią fortu. Wyjechaliśmy na początku 2 lekcji, podróż autokarem trwała około godziny. Do celu dojechaliśmy o godzinie 10:30. Chwilę po przyjeździe zaczęliśmy zwiedzanie fortu wraz z przewodnikiem. Oprowadził nas on po Forcie z niezwykle ciekawą ale i smutną historią, zmieniającą się na przestrzeni lat i państw pod których panowaniem służyła. Dowiedzieliśmy się o różnych funkcjach fortu od warownej twierdzy aż do więzienia śledczego Gestapo. Po zakończeniu zwiedzania budynku głównego przewodnik zabrał nas na półtora kilometrowy spacer podziemiami fortu, w jego trakcie zobaczyliśmy nietoperze i list zostawiony przez ostatnich więźniów więzienia. Pod koniec wycieczki pomodliliśmy się za zmarłych w tym strasznym miejscu. Przed wyjazdem otrzymaliśmy książki o historii całej twierdzy. W drogę powrotną wyruszyliśmy o godzinie 14 a pod szkołą byliśmy już o 14.50.
Uważam że była to jedna z ciekawszych wycieczek naszej klasy szczególnie pod względem edukacyjnym. Mam nadzieję że już niedługo będziemy mogli uczestniczyć w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

Antoni Kawecki klasa 8a

k rysunkowyDrodzy uczniowie, wspominając jak wielkim zainteresowaniem w ubiegłym roku cieszył się konkurs: NAJPIĘKNIEJSZY DETAL ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY i jakim sukcesem okazała się wystawa w Hadesie szkoły w zorganizowanych kwietniowych DNIACH SZTUKI. Pracownia plastyczna ma zaszczyt zaprosić chętnych uczniów z klas 4 - 8 do udziału w II już edycji konkursu. Szczegóły niebawem w ogłoszeniach na szkolnym librusie i lekcjach plastyki.
Zapraszamy do jesiennych, rodzinnych spacerów z ołówkiem w ręku!

 

 

d kropkiJuż w ten czwartek 15 września po raz kolejny będziemy w naszej szkole obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie klas 0 - 3 przychodzą ubrani w stroje w kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, twórczości i zabawy.
Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Międzynarodowy dzień kropki ma na celu pobudzanie kreatywność, pomysłowość i zachęcanie do tworzenia.

3b piekarniaUczniowie klasy 3b odwiedzili dzisiaj Piekarnię "Grzybki", w której poznali tajniki wypieku chleba, mieli możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej, dowiedzieli się czym jest zakwas, itp. Największą i najsmaczniejszą atrakcją było samodzielne wykonanie bułeczek z ciasta drożdżowego oraz pizzy.

 

 

 

 

fce

W roku szkolnym 2021/22 uczniowie klasy 8a przygotowani byli do międzynarodowego egzaminu B2 First (FCE)

 

 

 

 

 

 

p rokuRozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla zerówek i klas pierwszych za nami. Wszyscy rozpoczęliśmy nową przygodę z uśmiechem, radością i ciekawością tego co przed nami.

 

 

 

Początek strony