fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

23 czerwca 2022 roku nasi zdolni i wspaniali ósmoklasiści przeżyli Uroczyste Zakończenie Szkoły Podstawowej. Świętowanie trwało od godz. 16:00 do późnych godzin wieczornych, bowiem na naszą młodzież czekało wiele atrakcji. Uroczystość była podzielona na dwie zasadnicze części. Najpierw uczestniczyliśmy w najważniejszym wydarzeniu tego dnia - wspólnej Mszy Świętej. Następnie w sali fioletowej uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny: przedstawienie traktujące o roli w szkoły i nauczycieli w ich życiu. Skłonili nas tym samym do refleksji na temat relacji mistrz - uczeń. Julia Piśko zadedykowała wspólnocie szkolnej piosenkę, a potem jeszcze młodzież przedstawiła napisany dla uczących ich nauczycieli wiersz. Śmiechom nie było końca. Wiersz nauczyciele otrzymali w formie laurki na pamiątkę wspólnej drogi ku dorosłości. Następnie Dyrekcja i wychowawczynie zabrały głos i tradycyjnie już, nie obyło się bez wzruszeń :). Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie świadectw ukończenia szkoły i nagród - stół aż uginał się pod ich ciężarem, co uświadomiło zebranym, jak wielki był wkład pracy nas wszystkich w sukcesy edukacyjne. Po raz pierwszy wręczono statuetki dla wybitnych absolwentów, inaugurując tym samym nową tradycję szkolną. Od tej pory zaszczytny tytuł "Primus inter pares" ("Pierwszy wśród równych sobie") można otrzymać w kategorii edukacyjnej, społecznej i artystyczno - sportowej. W tym roku kapituła wyróżniła Julię Piśko, Michała Nowackiego. Piotra Bittela oraz Szymona Kwaśniewskiego. Szymon ustępując ze stanowiska Przewodniczącego Samorządu Szkolnego wygłosił przemówienie skierowane także do przedstawicieli klas siódmych, na których ręce złożył obowiązek dbania o szkołę.

Po części oficjalnej, nastąpiła ta, na którą z niecierpliwością czekała zwłaszcza damska część klas. Przeszliśmy do sali żółtej, by wspólnie z rodzicami bawić się już po raz ostatni w tym gronie. Rozpoczynając bal, zatańczyliśmy poloneza. Chłopcy wręczyli swoim partnerkom piękne róże i w takim anturażu ruszyliśmy w takt muzyki. Młodzież prezentowała się wspaniale. W pierwszych parach zatańczyły wychowawczynie klas - p. Dyrektor Anna Żak i p. Martyna Kaczmarska, którym partnerowali Szymon Kwaśniewski i Jan Skrok. Rodzice ocierali łzy i widać było, że trudno było im uwierzyć, że dzieci tak szybko urosły.
Po polonezie uczniowie zaprosili rodziny do wspólnej belgijki i makareny. Obok rodziców z uczniami bawili się także nauczyciele. Niezwykle miło nam było gościć p. Krzysztofa Wrzołka - wieloletniego wychowawcę obu klas, który nawet, gdy pracuje w innej szkole, jest częścią Naszego Grona. A potem bal trwał w najlepsze. Niespodzianką dla absolwentów była fotobudka - atrakcja zapewniająca nie tylko wspaniałe emocje, ale także pamiątkę na całe życie.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas. Życzymy Wam Kochani powodzenia na nowych edukacyjnych i życiowych ścieżkach. I pamiętajcie - nasza szkoła zawsze stoi przed Wami otworem!

f nauki8 czerwca odbył się XVII już Szkolny Festiwal Nauki dla klas 5 - 8. Tematyka jak zawsze była bardzo różnorodna. Nasi uczniowie mieli okazję posłuchać o tajnikach mowy polskiej, zgłębić nieco działanie naszego mózgu, dowiedzieć się ile miodu może zjeść mrówka, czy można zrobić sobie zdjęcie kamerą otworkową oraz czy Ignacego Łukasiewicza powinnismy cenić jedynie za wynalezienie lampy naftowej. Wisienką na torcie były dwa efektowne doświadczenia chemiczne! Wszystkim prezentujacym bardzo dziękujemy. To był przyjemny i pożyteczny czas!

 

 

k piosenkiW dniu 10 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej. Po burzliwych naradach przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria 0 - 2

 • I miejsce – Marysia Bartosińska - klasa 1b
 • II miejsce – Ola Soczewka - klasa 2b
 • III miejsce Zosia Soliwoda - klasa 2b

Wyróżnienia:

 • Hania Bulińska - klasa 2a
 • Emilka Sobierajska - klasa 2a
 • Klara Sasin - klasa 1a

Kategoria 3 - 4

 • I miejsce Tosia Wojtera - klasa 3a
 • II miejsce Magda Żak - klasa 3a

Wyróżnienie

 • Weronika Musiaka - klasa 3a p>

Kategoria Rodzina

 • I miejsce Julia Kurek z tatą Piotrem – klasa 3a

Wyróżnienie

 • Marysia i Weronika Musiaka - klasa 0 i 3a

Przyznano również nagrody „za odwagę”

 • Piotr Wasążnik i Wojtek Uptass - klasa 1b
 • Szymon Kruczyński - klasa 2a

Wszystkim bardzo gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdzie się wielu młodych artystów, którzy będą chcieli zaprezentować się na scenie

zaufaj panuZ radością informujemy, że zespół Serafinki w dniu 28.05.2022 r. na Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" zdobył  2 miejsce. Tym większa radość,  że nie przyznano 1 miejsca, więc i tak jesteśmy zwycięzcami

 

 

d rodzinyTo był cudowny dzień!
Wspólne świętowanie Dnia Rodziny po tak długiej przerwie, wypełnione było mnóstwem atrakcji, których nie sposób teraz zliczyć!
Uśmiechy na twarzach i radość, zarówno dzieci jak i dorosłych, są dla nas największą nagrodą! 
Do zobaczenia za rok!!!!!
Było cudownie!!!!

f piesni maryjnejFestiwal Pieśni Maryjnej i nasza rozśpiewana młodzież

 

 

 

 

egzamin 8Pierwszy dzień zmagań egzaminacyjnych za nami. Język polski nie zaskoczył.Uśmiechnięte twarze, a głowy pełne już nadziei, że i królowa nauk okaże się prosta.

 

 

1 wilanowCzym i do jakich zakątków Europy podróżował król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka? Co to takiego kolsa i kolebka? Jak wyglądały królewskie parady? Czym zajmował się pasamonik? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań z królewskimi podróżami odnaleźli uczniowie klas pierwszych, którzy uczestniczyli w warsztatach historycznych w Wilanowie. To był udany dzień. Piękna pogoda, piękne miejsce i dużo ciekawych wiadomości. Taka nauka to sama przyjemność!

 

5a swietokrzyskieOd 17 do 19 maja klasa 5 była na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Każdego dnia atrakcji moc! Pierwszego: Muzeum Zabawek, Jasknie Kadzielni i Osada średniowieczna w Szklanej Hucie. Drugiego zdobyta została Łysica. Uczniowie obejrzeli również minerały w Świętej Katarzynie i mieli okazję porozmawiać z jedną z Sióstr Klauzurowych Bernardynek. Na ostatni dzień przewidziane są prawdziwe perełki: Jaskinia Raj i Zamek w Chęcinach. To był naprawdę udany wyjazd!

 

8 czestochowa13 maja br. klasy ósme wybrały się na pielgrzymkę do Częstochowy, by przed obliczem Matki Boskiej dziękować za wszelkie łaski oraz prosić o opiekę i światło Ducha Świętego w trakcie zbliżających się egzaminów wieńczących naukę w szkole podstawowej. Duchowym wsparciem otoczył nas ksiądz Rafał Łaskawski, któremu raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Możliwość pochylenia głowy przed Cudownym Obrazem, spojrzenie w twarz Matki i uczestnictwo w Eucharystii wypełniła nas pokojem i tak ważnym teraz skupieniem. Zwiedziliśmy z przewodnikiem jasnogórskie sale muzealne oraz skarbiec. Pogoda dopisała, a w drodze powrotnej udało nam się zobaczyć wyjątkowo piękny znak, który napawa nadzieją.

k rowerowaMaj miesiącem wyzwań! Uczniowie klasy 5, którzy pozytywnie zaliczyli teoretyczny egzamin na kartę rowerową, dziś odważnie podeszli do tego ostatniego, sprawdzającego ich praktyczne umiejętności. Było trochę stresu, były nawet łzy, ale ostatecznie jazdę na rowerze zaliczyli wszyscy!!!! A jaka radość była potem.... Zdjęcia tylko trochę oddają tę atmosferę WIELKIE GRATULACJE.
Karta rowerowa to ważny dokument, który nadaje uprawnienia do kierowania rowerem.Drodzy uczniowie podczas podróży bądźcie ostrożni i pamiętajcie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego!!!! Szerokiej drogi i pięknych widoków!!!

f p dzieciecejDnia 10 mają w naszej szkole odbył się Konkurs Polskiej Piosenki Dziecięcej. W konkursie wzięło udział 15 artystów z klas 0 - 3. Emocji było bardzo dużo. Wszyscy czekamy na wyniki.

 

6 mazuryTegoroczny maj okazał się obfitować w moc niespodzianek!
Od 9 do 11 maja klasy 6a oraz 6b pod opieką pani Eweliny Wieczorek i pana Michała Kucwaja, uczestniczyły w wycieczce do przepięknej Krainy Wielkich Jezior.
Odwiedziliśmy między innymi Olsztyn oraz znajdującą się w Giżycku Twierdzę Boyen.
Największym zainteresowaniem (nie tylko wśród chłopców) cieszył się Wilczy Szaniec, czyli najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, w użyciu od 1941 do 1945 roku.
Wolne chwile (choć było ich niewiele…) umililiśmy sobie wspólnym ogniskiem, zabawą na trampolinach lub po prostu przyjacielską rozmową.
Przeczucie podpowiada, że jeszcze tam wrócimy!

7a cytadelaWycieczka do Warszawskie Cytadeli odbyła się 5 maja 2022 r. Jest to obiekt otoczony murem z czerwonej cegły, wybudowany przez Rosjan w latach 1832 - 1836, aby mieć kontrolę nad stolicą. Trzymano tam więźniów w XIX i w pierwszej połowie XX wieku.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejścia obok cel leżących przy korytarzu śmierci, w których trzymano skazańców oczekujących na egzekucję. Dalej mogliśmy zobaczyć tablicę upamiętniającą osoby, które w cytadeli zginęły. Następnie przeszliśmy do pokoju, w którym znajdowała się maszyna drukarska. Przed Powstaniem Styczniowym Polacy nielegalnie drukowali gazety patriotyczne. Za tworzenie takich gazet można było być zesłanym na Syberię.
W okresie przed Powstaniem Styczniowym dużą rolę w spisku Polaków odgrywały kawiarnie, w których zawiązywano nowe znajomości oraz dyskutowano na temat planów przebiegu powstania.
Potem weszliśmy do celi Romualda Traugutta, w której w odosobnieniu przebywał przez prawie 4 miesiące.
Kolejnym punktem zwiedzania była cela Józefa Piłsudskiego. Był on jedyną osobą, której udało się uciec z Cytadeli. Wydostał się poprzez symulowanie choroby psychicznej.
W muzeum znajdowały się liczne eksponaty związane z Powstaniem, m.in. zegarek Romualda Traugutta, polskie sztandary czy kosy.
Następnie udaliśmy się do pomieszczeń, w których można było podziwiać obrazy związane z pobytem Polaków na Syberii. Jednym z tych obrazów było dzieło Aleksandra Sochaczewskiego pt. „Pożegnanie Europy”, przedstawiające tłum ludzi na tle mroźnego, zimowego krajobrazu.
Będąc w celi zbiorowej, poznaliśmy życie codzienne więźniów, weszliśmy również do pomieszczenia, gdzie odbywały się przesłuchania.
Ostatnim punktem wycieczki były podziemia cytadeli, w których zamykano w ciemności najbardziej nieposłusznych więźniów.
Podsumowując, wycieczka do Cytadeli Warszawskiej była niezmiernie ciekawa i bogata w informacje o Powstaniu Styczniowym. Zwiedzanie muzeum było intersujące ze względu na charakterystyczny więzienny klimat tam panujący. Zwiedzanie tego obiektu przybliżyło nam niecodzienne emocje, które mogły towarzyszyć ludziom uwięzionym tam w przeszłości.

Jan Korneluk klasa 7a

3 4b besiaSezon wycieczkowy rozpoczęty!:)
Na początku maja klasy 3a i 4b wyjechały na Zieloną Szkołę na Warmię do Ośrodka Bęsia. Pogoda i humory wszystkim dopisały. Zabawa była wyśmienita. Braliśmy udział w zajęciach budujących zespół, grze nocnej, warsztatach kulinarnych (uczniowie świetnie sobie poradziły z robieniem pysznych gofrów), warsztatach tanecznych, dyskotece i leśnych podchodach. Animatorzy, prowadzący zajęcia, pomogły stworzyć radosną i pogodną atmosferę. Uczniowie wrócili do swoich domów zadowoleni i pełni energii. Jesteśmy szczęśliwi, że razem mogliśmy spędzić tyle wspaniałych i niezapomnianych chwil!

4b czestochowa23 kwietnia klasy 4b i 5a odbyły pielgrzymkę do Częstochowy. Pomodliliśmy się u Matki Bożej. Sporej części grupy udało się uczestniczyć w Eucharystii przy samym cudownym Obrazie. Pogoda dopisała. Humory również. Obejrzeliśmy jasnogórskie skarby i muzea. Naszą przewodniczką była S. Faustyna (serdecznie pozdrawiamy). Pomimo początkowych małych przeszkód wszystko odbyło się pomyślnie.

 

 

1 ciemnoscKlasy 1a i 1b wzięły udział w warsztatach edukacyjnych "Laboratorium ciemności" organizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak mądrze pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym oraz mogli doświadczyć chodzenia z zasłoniętymi oczami z laską, rozpoznawania rzeczy tylko dotykiem, czy odczytywania wyrazów zapisanych alfabetem Braille'a. Dowiedzieliśmy się też jakie urządzenia pomagają w samodzielnym  funkcjonowaniu osobom niewidzącym.

 

 

8ab kamienieKlasy 8a i 8b wraz z p. Dyrektor Anną Żak i p. Martyną Kaczmarską spacerują Szlakiem Szarych Szeregów i bohaterów opisanych w "Kamieniach na szaniec" A. Kamińskiego.

 

 

k angielskiCo roku wiosną, tysiące uczniów w wielu krajach Europy uczestniczy w wielkim konkursie języka angielskiego The Big Challenge.
W tym roku nasi uczniowie również włączyli się w to wydarzenie.
Trzymamy kciuki za wyniki!

 

4 m iluzjiW marcu uczniowie 4A, 4B i 4C wraz z wychowawcami wspólnie wybrali się do Muzeum "Świat Iluzji" na warszawskiej Starówce, by doświadczyć świata złudzeń i paradoksów. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoją równowagę, pokonując drogę w zakręconym tunelu, zajrzeć do pokoju luster i komnaty cieni, a przede wszystkim przekonać się, że iluzja to nauka.

 

 

szaxchyW dniach 19 - 20 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Szachowy Turniej Open pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola.
1 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Karol L. z klasy 7b. Gratulujemy!!!!!

 

 

k hiszpanski19 marca w budynku Liceum im. Emanuela Bułhaka w Warszawie odbył się drugi etap konkursu z języka hiszpańskiego "Abanico de Palabras" ("Wachlarz Słów").
Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Czaplińska z klasy 6A, Iga Rogowska i Franciszek Świercz z klasy 6B, Oliwia Czaplińska i Anna Żak z klasy 7A oraz Julia Piśko z klasy 8B.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników oraz udziału w drugim etapie konkursu i życzymy sukcesów w kolejnych językowych konkursach!

piosenka dziecieca

Szkolny Konkurs Polskiej Piosenki

"Piosenka Dzieciom"

 

Regulamin konkursu

 Karta zgłoszenia

 

 

7a m iluzji17 marca 2022 r. klasa 7a wraz z wychowawczynią Barbarą Jurczyk i ks. Rafałem Łaskawskim wybrała się do Muzeum Iluzji. Jest to interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń dla każdego. Każdy z nas był ciekawy, co zobaczymy w tym muzeum. Świat pozorów, paradoksów, złudzeń okazał się czymś naprawdę ciekawym. W każdym z pomieszczeń zaskakiwało coś innego. Każdego z nas zachwycała inna sala. Pokoje luster, komnata cieni, zakręcony vortex, Uczniowie mogli poruszać się po każdej sali, dotykać, robić zdjęcia. Była super zabawa!!!
Po wyjściu z muzeum, przeszliśmy do Archikatedry p.w. Jana Chrzciciela, pomodliliśmy się przy grobie bł. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
A na koniec p. Basia zaprosiła wszystkich na gofry. Było słodko

Początek strony