W dniach od 10 do 21 lipca grupa 33 uczniów z naszej szkoły wakacyjny czas spędza na obozie w Mikoszewie. ?️?
Pogoda dopisuje?, więc uczestnicy korzystają z różnych aktywności i atrakcji m.in. kąpieli w morzu pod czujnym okiem ratownika, poszukiwania bursztynów czy zwiedzania Trójmiasta.
Uczestnicy oraz Wychowawcy przesyłają wszystkim słoneczne pozdrowienia ? ??
W dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2021 r. w naszej szkole po raz kolejny spotykaliśmy się podczas wakacji w ramach akcji półkolonijnej – LATO w KZE!
Tradycyjnie już opiekę nad naszymi milusińskimi pełniła liczna grupa naszych wspaniałych nauczycieli. W pierwszym i drugim tygodniu, wychowawców wspierali nasi uczniowie z klas siódmych i szóstych, którzy nie mogąc rozstać się ze szkołą na czas wakacji, pomagali w organizowaniu zajęć. Zajęcia odbywały się w głównym gmachu szkoły, na drugim piętrze, w zaadaptowanych na ten cel salach lekcyjnych, a także w salach gimnastycznych oraz na terenie przykościelnym, który w tym czasie stał się bardzo rekreacyjny.
Uczniowie Hanna Lipkowska, Igor Frankowski, Antoni Łuczak biorą udział w konkursie "Postaw na Słońce" efektem ich wielotygodniowej pracy jest poniższy film propagujący energię słoneczną. Zapraszamy do obejrzenia.
Klasa 5a oraz Pani Ewelina Wieczorek zachęcają do zapoznania się prezentacją, której celem jest symboliczne uczczenie dwieście trzydziestej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja!
Prezentacja składa się z osobistych utworów oraz listów napisanych specjalnie na tę okazję przez uczniów oraz wychowawczynię. Wiwat Maj!
Czas pandemii to okres, w którym szczególnie zwracamy uwagę na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Staramy się dbać o naszą sprawność fizyczną, patrzymy na to co jemy oraz jak spędzamy czas wolny. W naszej szkole przez cały miesiąc kwiecień rozmawialiśmy o działaniach prozdrowotnych. Teraz zachęcamy naszych uczniów do wykonania plakatów promujących zdrowy tryb życia. Prace mogą być wykonywane w grupach lub indywidualnie.
Na prace czekamy do 21.05.2021 r. Plakaty przynosimy do szkoły do nauczycieli wychowania fizycznego lub na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy do zabawy, dla najlepszych prac czekają nagrody!
Zapraszamy uczniów klas 0 - 4 do wzięcia udziału w konkursie - Ekspetyment w obiektywie.
Zgłoszenia do konkursu poprzez link: https://bit.ly/3sEPpvD
Regulamin konkursu dostępny na stronie: https://bit.ly/3aybkP6
Klasa 8, w ramach zajęć z chemii przygotowała krótkie filmy, na których prezentowała proste doświadczenia fizyczno - chemiczne.
W galerii przedstawiamy zdjęcia, z przygotowanych przez uczniów eksperymentów.
Zainspirujcie się! To nie jest trudne!
Celem dnia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie ludzi do zaangażowania się w ich ochronę. Na świecie żyje około 10 tysięcy gatunków ptaków, z czego ponad 1250 gatunków zagrożonych jest wyginięciem, co stanowi 13% wszystkich gatunków ptaków!
Międzynarodowy Dzień Ptaków ma przypominać nam o roli, jaką ptaki odgrywają w naszym życiu. Dla wielu osób na świecie obserwacja, fotografowanie i poznawanie ptaków stały się nie tylko ciekawym hobby ale pasją i życiowym wyborem.
Klasa 6b przygotowała plakaty prezentujące niektóre gatunki ptaków występujących w Polsce. Uczeń tej klasy – Michał Łuczyński jest pasjonatem ptasiej (i nie tylko) fotografii. Prezentujemy jego zdjęcia i zachęcamy do oglądania całej galerii!!
W czwartek, 25 marca, po długim oczekiwaniu, podczas cotygodniowej Mszy św. odprawianej w naszej szkolnej kaplicy, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ks. dyrektor umieścił w relikwiarzu, relikwie św. Jana Pawła II. Relikwiarz został ufundowany przez jedną z Rodzin naszych absolwentów oraz dzieci pierwszokomunijne. Relikwie w postaci kropelki krwi papieża zostały nam ofiarowane przez ks. kard. Dziwisza z Krakowa, bliskiego współpracownika naszego papieża.
Zapraszamy do modlitwy przed relikwiami św. Jana Pawła II powierzając Mu siebie, swoje rodziny, sprawy naszej szkoły, Ojczyzny, Kościoła.
Święty Janie Pawle wstawiaj się przed Bogiem za naszą wspólnotą szkolną.
Święty Janie Pawle, módl się za nami….
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody
Z tej okazji klasa 6A przygotowała plakaty w języku angielskim, z których możemy się dowiedzieć co możemy zrobić, aby zadbać o wodę w swoim otoczeniu.
Według naszych uczniów możemy wiele zrobić, aby oszczędzać wodę, na przykład:
On March 22, we celebrate World Water Day!
On this occasion, students from the 6A class have prepared posters in English, from which we can learn what we can do to take care of water in our surroundings.
According to our students, we can do a lot to save water, for example:
21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!
Zapraszam do zapoznania się z zamieszczoną prezentacją, przekonaj się, że język to nie tylko system mowy, ale bardzo potężny środek ochrony i tożsamości!
Ewelina Wieczorek
Jeżeli chcesz dowiedzieć się co masz w środku – obejrzyj galerię prac czwartoklasistów. W ramach zajęć z przyrody uczniowie przygotowali modele układu pokarmowego i oddechowego, z tego co mieli „pod ręką”. Czy banan może być jelitem grubym, balonik – płucem, a kiełbaska wystąpić w roli przełyku lub plastikowa butelka stać się jamą nosową? Czemu nie! Tutaj wszystko jest możliwe! Można uczyć się bawiąc!
Walentynki już tuż tuż!
Sprawmy, by najbliższa niedziela 14 lutego, była czasem miłości, bliskości, sympatii i życzliwości wobec naszych rodzin, przyjaciół, bliźnich.
O różnych aspektach miłości napisali nasi uczniowie klas siódmych.
Poniżej prezentujemy utwory traktujące o tej jakże ważnej wartości w naszym życiu.
Życzymy udanej lektury i wspaniałego świętowania!
Dziś tłusty czwartek! Tradycyjnie już Dyrekcja częstuje obecnych w szkole uczniów pysznymi pączkami.
To ostatni czwartek przed wielkim postem. |Dzień ten znany jest także jako zapusty, mięsopust. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym niezwykłym dniu dozwolone jest objadanie się.
Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień ten jest świętem ruchomym.
Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem.
Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.
Dla wszystkich uczniów, którzy musieli pozostać dziś w domu i uczyć się zdalnie, mamy coś na osłodę:) Poniżej kilka przykładów liryki wysławiającej zalety pączków. Ody przygotowali uczniowie klasy 5b. Udanej lektury i smacznego świętowania!
Kochani Uczniowie!
Już niedługo po raz kolejny spotkamy się podczas ferii organizowanych w naszej szkole - ZIMA w KZE! W tym roku spotykamy się zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii, tj. od 4 - 15 stycznia. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku, na II piętrze szkoły. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, które, mamy nadzieję, uczynią ten wspólnie spędzony czas niezapomnianym. Będziecie uczestniczyć w warsztatach tematycznych i zabawach dostosowanych do następujących tematów:
Zastanowimy się, jaką rolę w naszym życiu mają nasze talenty, zainteresowania, umiejętności. Nauczymy się stawiać pytania filozoficzne i na nie odpowiadać. Planujemy przeprowadzenie wielu warsztatów plastycznych. Oprócz tego przeprowadzimy wiele quizów wiedzy, określimy nasze umiejętności i pasje na podstawie testu,wykonamy doświadczenia. Będziemy czytać głośno, słuchać cicho, mówić wyraźnie. Nie zabraknie także Waszych ulubionych zajęć sportowych.
Zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00.
Prosimy o codzienne przynoszenie drugiego śniadanka.
Warto także na cały tydzień zabrać ze sobą kocyk i ulubioną podusię na leżakowanie.
Prosimy zabrać ze sobą uśmiech i dobry nastrój!
Dyżur poranny - opieka: 7:30
Dyżur popołudniowy - opieka: do 17:00
Chociaż na dworze zimno i nie zawsze przyjemnie, uczniowie klasy czwartej nie obawiają się chorób. Mają doskonałe sposoby na to, jak przetrwać zdrowo zimowy czas. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co jest najlepszego na przeziębienie, zajrzyjcie do naszej galerii. Może, którąś z recept wykorzystacie?
Drodzy Uczniowie klas 0 - VI!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez wychowawców świetlicy szkolnej. Tematem konkursu jest wykonanie świątecznego anioła. Regulamin konkursu zamieszczamy w załączeniu. Termin nadsyłania prac konkursowych - 22 grudnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnego przygotowywania dekoracji świątecznych!
Poniżej prezentujemy prace plastyczne naszych najmłodszych milusińskich - zerówkowiczów, którzy pod czujnym okiem siostry Marii, przygotowali je, wchodząc tym samym w czas adwentu. Lampiony adwentowe - "roratki" tradycyjnie dzieci zabierają ze sobą do świątyni na msze roratnie.
Lampion przygotowuje się własnoręcznie, najczęściej z brystolu lub kartonu. Ma formę czworoboku, a jego ścianki są ozdobione symbolami chrześcijańskimi lub scenami biblijnymi.
W jego wnętrzu umieszcza się świecę.
Lampionami oświetla się pierwszą część mszy świętej roratnej, podczas której w kościele pogaszone są światła i panuje symboliczna ciemność. Lampion jest symbolem przypowieści Jezusa o roztropnych pannach, które z płonącymi lampami oczekiwały na przyjście Oblubieńca.
Wiedzą już o tym nasze maluchy, które w swoich modlitwach, przygotowują się do uroczystego świętowania narodzin Chrystusa.
Kochani Uczniowie!
Zapewne wiecie, że 6 grudnia obchodziliśmy wyjątkowe święto.
W tym dniu imieniny obchodzi Święty Mikołaj, znany również jako Mikołaj z Bari – święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii, żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie tego dnia dajemy sobie prezenty. Mamy nadzieję, że udało Wam się drodzy uczniowie przygotować dla bliskich podarek. Pamiętajcie, że niejednokrotnie najlepszym prezentem nie jest rzecz, coś kupionego, a szacunek, życzliwy uśmiech, pomocna dłoń, dobre słowo. Bliskość drugiego człowieka to największy dar, choć często przez nas odrzucany. Wzorem świętego, bądźmy w tym wyjątkowym czasie dla siebie tak po prostu dobrzy i mili.
W ubiegły piątek, tj. 4 grudnia br., odwiedził nas Święty Mikołaj, ponieważ nasi najmłodsi milusińscy czekali na niego przez cały rok. Także i Wy rozglądajcie się, ponieważ skądinąd wiemy, że byliście w tym roku bardzo grzeczni i zapewne spotkacie na swojej drodze Mikołaja! Sami też starajcie się go naśladować.
Niechaj radosny czas obdarowywania bliskich trwa jak najdłużej!
Wszystkiego Dobrego!
Zanim świat przyprószy śnieg i nadejdzie zapowiadana mroźna zima, popatrzmy tęsknie za jesienią. Przedstawiamy zbiór autorskich albumów jesiennej flory naszych uczniów.
Kwiaty jesieni nie są tak okazałe, barwne i spektakularne, jak te które kwitną wiosną i latem ale bez wątpienia zasługują na uwagę. Znajdziemy wśród nich wrzosy, bniece, lepnice, koniczyny, złocienie, stokrotki, jastruny, wrotycze, jaskry, jastrzębce, jasnoty, żmijowce i wiele innych.
Zapraszamy do obejrzenia tych pięknych zdjęć. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zachcieli wziąć udział w konkursie. Czekajcie cierpliwie na rozstrzygnięcie!
Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. W tym roku hasłem przewodnim było drzewo. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej na zajęciach przyrody rysowali swoje drzewa, które teraz możemy podziwiać na naszej szkolnej gazetce. W środę lekcja przyrody odbyła się na terenie przykościelnym. W czasie spaceru rozpoznawaliśmy drzewa tutaj rosnące: lipy, klony, dęby, jesiony, cisy oraz żywotniki ; na podstawie zmierzonego obwodu szacowaliśmy niektórych wiek.
16 października 2020 uczciliśmy czterdziestą drugą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W czasie porannej modlitwy uczniowie klasy 6c przypomnieli, za co winniśmy wdzięczność Panu Bogu w związku z pontyfikatem Jana Pawła II, a uczniowie różnych klas przygotowani przez s. Marię pomodlili się trzema pięknie przygotowanymi piosenkami. Spotkanie zakończyliśmy wspólnie odśpiewaną "Barką".
Już jutro w naszej szkole, tj. 14 października br., będziemy wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Ta uroczystość, zwyczajowo nazywana Dniem Nauczyciela, jest w istocie świętem całej społeczności szkolnej. To okazja, by przemyśleć jaką wartością jest edukacja, powszechny dostęp do niej, prawa i obowiązki ucznia. To także dobry moment, by wzajemnie sobie podziękować za codzienny trud kroczenia ramię w ramię na Waszej drodze ku dorosłości. Pamiętajmy tego dnia także o tych spośród nas, których codzienna praca na rzecz szkoły jest cicha i dyskretna, a tak bardzo potrzebna dla właściwego jej funkcjonowania.
W związku z powyższym, tradycyjnie zapraszamy do wysłuchania przygotowanych apeli tematycznych.
Tego dnia, obowiązuje strój galowy.
W dniach 5.10.2020 - 9.10.2020 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję aktywnie wziąć udział w jego obchodach, a także uczestniczyć w konkursach międzyklasowych oraz indywidualnych.
Na szkolnych korytarzach zawisło wiele prac plastycznych uczniów, którzy postanowili podzielić się swoim talentem plastycznym i wiedzą z pozostałymi członkami naszej szkoły. Dzięki wykonanym plakatom wszyscy mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz w jaki sposób szybko i efektywnie można to zrobić. Mogliśmy również poznać wybrane zwroty w różnych językach z całego świata. Na korytarzu I piętra pojawił się kącik quizowy, gdzie uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Uczniowie języka hiszpańskiego wykonali plakaty przedstawiające niektóre hiszpańskie miasta oraz święta obchodzone w Hiszpanii. Uczniowie klas starszych mieli okazję poprowadzić zajęcia i przygotować ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące kultury innych krajów.
Już po raz trzeci w naszej szkole w związku z Dniem Tornistra, przypadającym na 1 października, zostały zorganizowane spotkania edukacyjne dla najmłodszych na temat tego, czego w szkolnym plecaku nie powinno być. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu dziewcząt z najstarszej, ósmej klasy. Wszystkim bardzo się podobało. Reszta spotkania przebiegła na zawodach w układaniu haseł i puzzli związanych z tematem dnia. To był wesoły i pożytecznie spędzony czas!
Dnia 30 września br. - W Dzień Chłopaka, klasa 7a urządziła sobie iście męskie warsztaty. Byliśmy w FabLab - niezwykłej pracowni na pograniczu fabryki i laboratorium.
Poznawaliśmy techniki drukowania w technologii 3d, programowania, wykorzystania wektorów, projektowania przestrzennego, szycia.
Drukowanie 3d to wciąż udoskonalana metoda stosowana w pracy architektów, konstruktorów, twórców prototypów, ponieważ, umożliwia szybkie tworzenie. Technologia coraz lepiej sprawdza się też w medycynie - drukowanie protez, a także w przemyśle samochodowym.
Efekty naszej pracy zostaną na pamiątkę?.
To był wspaniały dzień pełen emocji!
Mamy nadzieję, że częściej będziemy mogli uczestniczyć w tak kreatywnych i wyjątkowych zajęciach.
Dziękujemy także dziewczynom, że zadbamy o odpowiedni poziom cukru w naszym organizmie????????
Tylko Maniek smutny, bo musiał zostać w szkole?☹
REGULAMIN
Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
w Katolickiej Szkole Podstawowej
im. Ks. Piotra Skargi w Warszawie
Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI - VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Programowania w języku Scratch.
Tematem konkursu jest przygotowanie dowolnej gry, której motywem przewodnim jest jabłko
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Poezji Religijnej. Tym razem, pragniemy uczcić 100 rocznicę urodzin naszego papieża św. Jana Pawła II.
W związku z sytuacją epidemiczną, postanowiliśmy zawęzić organizację konkursu do naszej szkolnej społeczności, dlatego tym bardziej zachęcamy Was do udziału.
Wybieramy dowolny wiersz, fragment liryki lub prozy poetyckiej o tematyce religijnej.
Przesłuchania do pierwszego etapu odbędą się w pierwszym tygodniu października.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do w/w nauczycieli.
Więcej szczegółów już wkrótce.
Dnia 29 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Tego dnia upamiętniliśmy śmierć naszego patrona. Ksiądz Piotr Skarga zmarł 27 września 1612 roku. W tym roku data ta wypadła w niedzielę, stąd przesunięcie naszego świętowania na wtorek. Podkreśliliśmy wagę tego wydarzenia strojem halowym.
Obchody tradycyjnie już rozpoczęły się od Uroczystej Mszy Świętej, w trakcie której nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Nasi czwartoklasiści zostali przyjęci w poczet Małych Patriotów - naszego szkolnego projektu promującego wartości patriotyczne. Słowami wiersza W. Bełzy zadeklarowali swoją gotowość do pielęgnowania miłości do Ojczyzny. Ksiądz Dyrektor rozdał im spinki patriotyczne - znak odpowiedzialności za wartości.
Po Mszy Świętej Dyrekcja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Poczet Sztandarowy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem patrona.
Nie zabrakło też części artystycznej. Młodzież z klasy ósmej, wspierana przez naszych absolwentów Wojciecha Banasika i Oskara Urbana, pod kierunkiem p. Martyny Kaczmarskiej, zaprezentowała program słowny "Po co nam autorytety? Skarga - Wyszyński - Wojtyła - mmiędzypokoleniowej dialog o moralności i etyce". Program odwoływał się do słów patrona, Prymasa Tysiąclecia i św. Jana Pawła II. Skierowany był do uczniów z klas 4 - 8. Młodsi uczniowie, przygotowywali w tym czasie pracę plastyczne o ks. Piotrze Skardze.
Świętowanie zakończyliśmy słodkim upominkiem od Dyrekcji.
Dziękujemy wszystkim Gościom za obecność.
25 września br. odbyły się Szkolne Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzone zostały podczas godzin wychowawczych. Głosy oddawano poprzez wypełnienie karty wyborczej.
Cieszymy się, że tak chętnie wykazaliście się wzorową postawą społeczno - obywatelską. Zorganizowane w szkole wybory były w pełni demokratyczne, czyli powszechne, bezpośrednie, równe i tajne.
Nazwiska zgłoszonych kandydatów były umieszczone na profesjonalnie przygotowanych kartach wyborczych. Przy nazwisku wybranego kandydata należało postawić X. Wybieraliśmy tylko jedno spośród wymienionych nazwisk.
Reprezentanci wybrani w klasach w trakcie kampanii wyborczej, którzy stanęli dziś w szranki to: Julia Banasik 5a, Anna Żak 6b, Bartek Pisula 6c, Weronika Spiczonek 7a, Antonina Zająkała 7b, Aneta Dębkowska klasa 8.
Komisja wyborcza podliczyła i ogłosiła wyniki wyborów:
Po zakończonych wyborach Komisja Wyborcza wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego sporządziła protokół wyborczy.
Gratulujemy wszystkim nowowybranym członkom Samorządu i czekamy na spełnienie Waszych postulatów wyborczych.
24 września nasi uczniowie wzięli udziału w debacie poprzedzającej wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przedstawili wówczas swoje programy wyborcze, a my mogliśmy zadawać im pytania o kwestie naszym zdaniem najważniejsze dla dobrego funkcjonowania szkoły i Samorządu jako organu, który reprezentuje interesy uczniów.
Poniżej prezentujemy plakaty z postulatami, które przygotowały sztaby wyborcze w trakcie kampanii.
To niezwykłe międzynarodowe święto talentów, podczas którego odkrywaliśmy swoje możliwości oraz wzmacnialiśmy wiarę we własne siły.
W naszej szkole DzieńKropki obchodziliśmy już po raz 2. Tego dnia uczniowie klas 0 - 3 ubrani w stroje w kropki wykonywali m.in. drzewo talentów, tańczyli taniec w kropkach oraz oglądali film o Vashti
Życie składa się z tego, o czym człowiek myśli przez cały dzień.