1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

wieczor kulW walentynkowy wieczór w naszej szkole odbył się pierwszy w historii „Wieczór z kulturą” przygotowany przez dzieci i wychowawców ze świetlicy szkolnej.
W trakcie uroczystości można było podziwiać różne formy aktywności artystycznej wychowanków. Zorganizowany został m.in. wernisaż prac plastycznych przygotowywanych przez cały I semestr w ramach zajęć świetlicowych. Ekspozycja była przygotowana w porządku chronologicznym, według tematów omawianych w świetlicy w danym tygodniu.
Ponadto mali aktorzy z klas 0 - 1 przedstawili „Bajkę prostokątną i kwadratową” na podstawie scenariusza D. Wawiłow. Opowieść została zaadaptowana tak, aby realizowała założenia programu „Wychowanie w wartościach”. Ponadto teatrzyk kukiełkowy pod kierownictwem p. M. Dębskiej wystawił znane wszystkim baśnie: „Czerwonego kaptura”, „Smoka wawelskiego” i „Złotą rybkę”. Kukiełki i scenografia także zostały zaprojektowane i wykonane przez dzieci.
Podczas obfitującego w atrakcje wieczoru można było podziwiać także umiejętności taneczne naszych milusińskich. Tancerze zaprezentowali się w następujących choreografiach: układ inspirowany musicalem „Mamma Mia” do muzyki legendarnego zespołu ABBA, układ dyskotekowy. Zatańczyli także dwa polskie tańce narodowe: Krakowiaka i Poloneza.
W trakcie przerw pomiędzy pokazami można było podyskutować i wymienić się spostrzeżeniami na temat prezentowanych prac podczas przygotowanego poczęstunku.
Święty Walenty czuwał nad nami tego wieczoru i wprawił nas w bardzo radosny nastrój.
Dziękujemy raz jeszcze za liczne przybycie, wspólnie spędzone chwile i emocje.
W nadziei, iż zapoczątkowaliśmy nową tradycję, zapraszamy na kolejny „Wieczór z kulturą”.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Początek strony