f nauki

W dniu 18.05.2023 r. odbył się klasach 0 - 3 Festiwal Nauki pod hasłem Naukowy zawrót głowy.
Poszczególne klasy odwiedzały kolejne pracowanie (przygotowane przez uczniów i nauczycieli), biorąc udział w przygotowanych tam zadaniach, pokazach i aktywnościach. W Tajnym pokoju NASA uczniowie mogli uchylić rąbka tajemnic kosmosu, obejrzeć wystawę prac konkursowych (O rety! O rety! Co to za planety?), wykonać galaktykę w słoiku oraz papierową, ale latająca rakietę. W kolejnej pracowni mogli udać się w Galaktyczną podróż, wykonując pracę malowaną w piance do golenia. Była również Kraina kamieni - pracownia geologa, w której dzieci dowiadywały się jak powstają kamienie, z czego składa się skała, mogły dotknąć każdą ze szkolnej kolekcji skał oraz brały udział w erupcji wulkanu. W pracowni Z ekologią za pan brat uczniowie odzwierciedlali na linie ile czasu rozkładają się poszczególne odpady. Odwiedzając Tajemnice ludzkiego ciała dzieci sprawdzały, które części języka odpowiadają za konkretne smaki, mierzyły długość ludzkiego jelita oraz obserwowały ile wody mieści się w człowieku. W tej pracowni miały do przejścia ścieżkę sensoryczną.
Poprzez eksperymenty, prezentacje, pokazy naukowe, festiwal dostarczył niezapomnianych wrażeń i wiedzy