fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

mikolajKochani Uczniowie!

Zapewne wiecie, że 6 grudnia obchodzimy wyjątkowe święto.
W tym dniu imieniny obchodzi Święty Mikołaj, znany również jako Mikołaj z Bari –święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii, żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie tego dnia dajemy sobie prezenty. Mamy nadzieję, że udało Wam się drodzy uczniowie przygotować dla bliskich podarek. Pamiętajcie, że niejednokrotnie najlepszym prezentem nie jest rzecz, coś kupionego, a szacunek, życzliwy uśmiech, pomocna dłoń, dobre słowo. Bliskość drugiego człowieka to największy dar, choć często przez nas odrzucany. Wzorem świętego, bądźmy w tym wyjątkowym czasie dla siebie tak po prostu dobrzy i mili.
Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj, ponieważ nasi najmłodsi milusińscy czekali na niego przez cały rok. Także i Wy rozglądajcie się, ponieważ skądinąd wiemy, że byliście w tym roku bardzo grzeczni i zapewne spotkacie na swojej drodze Mikołaja! Sami też starajcie się go naśladować.
Niechaj radosny czas obdarowywania bliskich trwa jak najdłużej!
Wszystkiego Dobrego!

Początek strony