zolkiew 2020Szanowni Państwo,

Nasza szkoła od dekady prowadzi zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących z rzymskokatolickiej parafii św. Wawrzyńca w Żółkwi na Ukrainie. W tym roku, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, nie ustajemy w naszych staraniach, by choć w drobnym stopniu poprawić byt naszych sąsiadów. Przeciwnie, postanawiamy rozsyłać dobro i życzliwość, aby rozprzestrzeniły się szybciej, niż smutek i choroby. Nie ustajemy także w modlitwach za podopiecznych ks. Józefa.

Parafia, w której większość stanowią Polacy, boryka się z wieloma trudnościami. Mieszkańcom brakuje środków na codzienne potrzeby. Ks. Proboszcz - Józef Legowicz nie ma wystarczających środków na pomoc ludziom biednym. Stąd prośba o pomoc od naszej wspólnoty. Prosimy i zachęcamy do przygotowania paczek świątecznych na Boże Narodzenie.

Zbieramy do nich przede wszystkim rzeczy dla dzieci: przybory szkolne, artykuły papiernicze, książki, zabawki. Bardzo serdecznie prosimy, by przekazywane przez Państwa dary były nowe, nieużywane. Najpotrzebniejsze są artykuły papiernicze i kosmetyczne.

Dary można zostawiać w wyznaczonym miejscu przy portierni do 16 grudnia 2020 roku.

W ten wyjątkowy, piękny czas podzielmy się dobrem i sprawmy najmłodszym parafianom radość.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Szczęść Boże!