1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

rekolekcje kzeW naszej szkole miały miejsce dwudniowe rekolekcje, które zostały podzielone na dwie sesje, dla klas 4 – 6 i druga dla klas 7, 8 i gimnazjum. Pierwszy dzień zaczął się wspólną modlitwą, prowadzoną przez pana katechetę, Macieja. Następnie odbyło się spotkanie z panią Ramoną i panem Jankiem, podczas którego mieliśmy okazję wysłuchać ich świadectwa i dowiedzieć się, jak to jest zawierzyć swoje życie Bogu. Opowiadali o swoim życiu- o tym jak się poznali, problemach w dzieciństwie i rodzinie. Na koniec tego dnia uczestniczyliśmy w Wielkopostnej Drodze Krzyżowej, która odnosząc się do naszego życia, dotarła do naszych serc, pomagając nam dotrzymać postanowień i dokonać zmian w naszym życiu.
Następnego dnia uczniów podzielono na dwie części – klasy 7 i 8 oraz gimnazjum. Młodsi zaczęli od wspólnego odmówienia różańca, które odbyło się w kościele. Mieliśmy wtedy okazję wyspowiadać się i pomodlić. Starsi natomiast kontynuowali spotkanie z młodym małżeństwem, które tym razem mówiło o cudach, których doświadczyli i pomogli nam oddać się w pełni Bogu, poprzez wspólną modlitwę. Później nastąpiła zmiana.
Na zakończenie rekolekcji odbyła się Msza Święta, po której wysłuchaliśmy świadectwa absolwentki naszej szkoły, która wstąpiła do zakonu. Ma ona bardzo trudną i wymagającą pracę – opiekuje się osobami niepełnosprawnymi psychicznie, ucząc je wykonywać podstawowe czynności, takie jak samodzielne mycie się. Mimo, że rekolekcje trwały tylko dwa dni, był to dla nas owocny czas umocnienia.

Hania Grzanka i Julia Kacprzak

Początek strony