1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

wanna archimedesaZapowiadał się zwykły dzień. Jak każdego dnia pojechałam do szkoły razem ze swoim fioletowym tornistrem. Ale w tym dniu plecak nie był mi potrzebny, ponieważ razem z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Capitol na przedstawienie pt. „Wanna Archimedesa”.
Na miejsce pojechaliśmy autobusem 105. Gdy dotarliśmy na miejsce było jeszcze trochę czasu, więc usiedliśmy przy stolikach i rozmawialiśmy ze sobą. Przedstawienie zaczęło się punktualnie. Na scenę wyszedł Pan Profesor i jego trójka uczniów. Pan Profesor opowiadał o wynalazkach i wynalazcach. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat Krzysztofa Kolumba, Einsteina oraz Newtona. Pan Profesor w zabawny sposób opowiadał o grawitacji oraz wytłumaczył, jak powstaje cień.
Przedstawienie bardzo mi się podobało, bo było ciekawe i zabawne. Najbardziej mi się podobało, że mogłam wejść na scenę z moimi koleżankami i tańczyć z aktorami do piosenki „Zuzia, lalka nieduża”.

Zuzia Czaplińska z klasy 3a

17 marca 2019 roku nasza klasa 3A obejrzała w Teatrze Capitol muzyczny spektakl pod tytułem ,,Wanna Archimedesa". Spektakl wyreżyserował pan Krzysztof Jaślar, a obsadę stanowią śpiewający aktorzy desek teatralnych Warszawy, na przykład Dorota Osińska i Robert Kowalski.
Przedstawienie to jakby prowadzona na wesoło lekcja szkolna. Biorą w niej udział Profesor Rozumny, Asystentka Profesora, Ciotka Grawitacja i Uczniowie. Nawet my widzowie mieliśmy swoje małe role - tańczyliśmy i śpiewaliśmy z aktorami. W czasie lekcji profesor Rozumny opowiada uczniom o różnych ważnych osiągnięciach ludzkości, np o tym kto wymyślił koło, jak działa grawitacja, skąd się bierze cień i kiedy on się pojawia. Poznaliśmy tez drogę jaką przebyli odkrywcy Ameryki.
Przedstawienie bardzo mi sie podobało, polecam je wszystkim!

Daria Waśk, klasa 3a

Początek strony