1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

sw mikolajKochani Uczniowie!
Zapewne wiecie, że dziś wyjątkowy dzień. Imieniny obchodzi Święty Mikołaj, znany również jako Mikołaj z Bari – święty katolicki i prawosławny. Najstarsze przekazy o nim pochodzą z VI wieku. Według średniowiecznej hagiografii, żył na przełomie III i IV wieku, był biskupem Miry w Licji, wsławił się cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Przez wieki był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie. Największe jego sanktuarium znajduje się we włoskim Bari. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest wykorzystywana w kulturze masowej przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie tego dnia dajemy sobie prezenty. Zachęcamy Was drodzy uczniowie, żeby przygotowanym przez Was dla bliskich podarkiem był szacunek, życzliwy uśmiech, pomocna dłoń. Wzorem świętego, bądźmy w tym wyjątkowym czasie dla siebie tak po prostu dobrzy i mili.

Rozglądajcie się uważnie dziś po szkole, ponieważ skądinąd wiemy, że byliście w tym roku bardzo grzeczni i zapewne spotkacie na swojej drodze Mikołaja!

Początek strony