1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

stare kino7 listopada (w środę) Panowie zajmujący się obsługą techniczną zamienili salę zieloną i salę fioletową w profesjonalne kino. Dzięki nim mogliśmy zaprosić uczniów na seans „W starym kinie”. Uczniowie z klas 4 - 5 wysłuchali prelekcji i obejrzeli komedię „Czy Lucyna to dziewczyna?”. Seanse dla klas 6 - 8 i dla klas III gimnazjum składały się z prelekcji i dwóch czarno - białych filmów z okresu dwudziestolecia międzywojennego: „Czy Lucyna to dziewczyna?” i „Piętro wyżej”.

 

Obok walorów rozrywkowych, projekt ten miał pokazać naszym uczniom, jak mówili, gdzie mieszkali, w co się ubierali, w jaki sposób spędzali czas wolny, a nawet co jedli i jakie prace wykonywali Polacy, żyjący sto lat przed nami. Nie zabrakło wesołych piosenek przewodnich, wykonywanych na ekranie m.in. przez sławnego Eugeniusza Bodo i przebieranek – kobieta w męskim stroju podbija świat motoryzacji, mężczyzna w sukni wieczorowej króluje na sali balowej.
Pozazdrościliśmy aktorom tej maskarady i sami też tego dnia przyszliśmy do szkoły przebrani, co uwieczniły fotografie. Ochotnicy zaprezentowali się w strojach, stylizowanych na lata 20. i 30. XX wieku. Obok szkolnych mundurków pojawiały się więc kolorowe boa, lakierki, muchy, sznury pereł i … Odsyłam do zdjęć

Początek strony