1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

audycjeWe współczesnej szkole duży nacisk kładzie się na używanie technik multimedialnych, tak przez nauczycieli, jak i uczniów. XXI wiek zobowiązuje… Dlatego też do programu obchodów „TYGODNIA DLA NIEPODLEGŁEJ” dołączyliśmy prezentacje multimedialne i audycje radiowe.

 

Dwadzieścia dwie prezentacje multimedialne zostały przygotowane przez uczniów klas 8a i 8b już we wrześniu. Tematyka była tu bardzo różnorodna – od piłki nożnej i szermierki, przez modę, kino i literaturę, do poważnej polityki, prezentacji biograficznych i walki o granice – ale wszystko z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Owoce tej uczniowskiej pracy podziwiać można na ekranie w holu szkoły.
Osiem piętnastominutowych audycji radiowych przygotowali dla nas uczniowie klas III gimnazjum, pracując w duetach. Taka audycja składała się z kilku piosenek, popularnych w Polsce w okresie międzywojennym, przeplatanych informacjami o wykonawcach, kontekście powstania danego utworu, czy ploteczkami ze świata show - biznesu sprzed stu lat.
Wszystko po to, byśmy lepiej poznali czasy, gdy Polska wróciła na mapy Europy i odbudowywała się po 123 latach zaborów.

Początek strony