1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

wycieczka 7abW dniach od 10 - 12 października klasa VIIa i VIIb wzięły udział w wycieczce do Rytebłota na Pojezierzu Brodnickim. Wyjazd miał charakter integracyjny i odbył się pod hasłem: „Klasa na medal”. Ośrodek wypoczynkowy znajdował się w niezwykle urokliwym miejscu nad jeziorem Zbiczno. Uczniowie od pierwszych chwil zachęceni byli przez animatorów do lepszego poznania się poprzez różne gry i zabawy. Wieczorem była dyskoteka.

 

Drugi dzień zaskoczył uczniów niekonwencjonalnymi formami sportowymi, które miały pomóc w rozwijaniu umiejętności współpracy np. chodzenie w parach na nartach, przechodzenie pomiędzy sznurkami z zawiązanymi oczami dzięki podpowiedziom innych, zabawy z liną. Uczniowie próbowali swoich sił w gotowaniu biorąc udział w konkursie MasterChef. Pod wiatą koło jeziora podzieleni na grupy przygotowywali szaszłyki i leczo. Kolejnym zadaniem dla młodzieży było samodzielne rozpalenie ogniska w wyznaczonym miejscu w lesie i zbudowanie szałasu. Dzień zakończyła gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu”. Emocji było sporo, największy sukces osiągnęła grupa, która dysponując 10 jednostkami waluty szybko osiągnęła wynik 1,5 mln. Ostatni dzień był czasem przygotowań do odjazdu i spisanie kontraktu klasowego na rok 2018/2019. W dobrych nastrojach wszyscy zakończyli wyjazd.

s. Rozalia

Dnia 10 października wyjechalismy na zieloną szkołę do Rytebłota koło Brodnicy! Cała wycieczka miała zintegrować klasy! I owszem udało się! Mieliśmy tam dużo grupowych zabaw, które wymagały wzajemnej pomocy i współpracy np. zabawa w małego MasterChefa lub rozpalanie grupowego ogniska. Naszym zdaniem wycieczka udała się i nawzajem dobrze się poznaliśmy!

Julia Wąsik i Zuzanna Kuczyńska 7b

Początek strony