fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

lato kzeW dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2021 r. w naszej szkole po raz kolejny spotykaliśmy się podczas wakacji w ramach akcji półkolonijnej – LATO w KZE!

Tradycyjnie już opiekę nad naszymi milusińskimi pełniła liczna grupa naszych wspaniałych nauczycieli. W pierwszym i drugim tygodniu, wychowawców wspierali nasi uczniowie z klas siódmych i szóstych, którzy nie mogąc rozstać się ze szkołą na czas wakacji, pomagali w organizowaniu zajęć. Zajęcia odbywały się w głównym gmachu szkoły, na drugim piętrze, w zaadaptowanych na ten cel salach lekcyjnych, a także w salach gimnastycznych oraz na terenie przykościelnym, który w tym czasie stał się bardzo rekreacyjny.

 

Dla naszych milusińskich mieliśmy przygotowane liczne atrakcje. Plan każdego dnia oparty był o doskonalenie się w cnotach, takich jak: rzetelność, odwaga, dziękczynienie, przyjaźń, mądrość, prostota, samodyscyplina, dotrzymywanie obietnic, zaufanie, radość i pogoda ducha, zgodnie z tematem tegorocznej półkolonii – „Jest to cnota nad cnotami, gdy w wakacje uczymy się sami!”. Nasi podopieczni mieli także zorganizowane bardzo liczne wyjścia i wycieczki, które mamy nadzieję, uczyniły wspólnie spędzany czas niezapomnianym.

By kształtować w naszych wychowankach odpowiednie postawy, uczyć ich savoir – vivre’u i obycia w instytucjach kultury, uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych i warsztatach. Wraz z edukatorami z Muzeum Warszawy wybraliśmy się na spacery o warszawskich legendach oraz potworach i upiorach czających się w zakamarkach Starego Miasta. Po sporej dawce wrażeń, zażyliśmy ochłody delektując się lodami o niezwykle wysublimowanych smakach, jak np. kwiat pelargonii, bazylia czy lawenda.

W Muzeum Narodowym, podzieleni na grupy, wzięliśmy udział w trzech lekcjach muzealnych: „Z wizytą w muzeum”, „Przepis na mumię” oraz „Olimp – siedziba bogów”. Podczas tej wizyty mieliśmy okazję poznać m. in. ekspozycję stałą w Galerii Sztuki Starożytnej, Galerii XIX Wieku a także Galerię Wzornictwa Polskiego. Było to nie tylko pouczające, ale również bardzo ekscytujące wyjście.

W żoliborskim Kinie Wisła gościliśmy dwukrotnie – w pierwszym tygodniu obejrzeliśmy nowość wytwórni Disney Pixar „Luca”, a w drugim, kontynuację przygód pewnego bardzo mądrego i rezolutnego brytyjskiego królika czyli „Piotruś Królik 2”.

Ponownie goszcząc na Żoliborzu, zwiedziliśmy Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie mieliśmy warsztaty w grupach – „Pochodnia olimpijska” dla młodszych i „Fair Play w sporcie i w życiu” dla nieco starszych. Po zajęciach, oprowadzono nas po stałej wystawie prezentującej historię polskiego sportu i olimpizmu.

W drugim tygodniu LATA W KZE wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę autokarową do Julinka, gdzie znajduje się Park Rozrywki. Julinek to pięknie odrestaurowany i zaadaptowany na nowo były teren szkoły cyrkowej. Podczas tej wycieczki poznaliśmy liczne sztuczki iluzjonistyczne, dowiedzieliśmy się wiele o sztuce cyrkowej, strojach i klaunach, a także wyskakaliśmy się i uśmialiśmy do utraty tchu. Wdrapywaliśmy się po ściance wspinaczkowej, parku linowym, zjeżdżaliśmy z dmuchańców, skakaliśmy na trampolinach, taplaliśmy się fontannach, bawiliśmy się wspólnie i w grupach.
Ponadto, podczas półkolonii spacerowaliśmy po Starym Mieście, Żoliborzu, Woli, Śródmieściu poznając tym samym topografię i zabytki naszego miasta. Chodziliśmy na lody, raczyliśmy się smacznymi i zdrowymi obiadami i podwieczorkami. Także zajęcia zorganizowane na terenie szkoły były bardzo ciekawe. Wraz z nauczycielami tworzyliśmy kodeksy i regulaminy grup. Rysowaliśmy, graliśmy w planszówki, śpiewaliśmy, budowaliśmy z klocków, przygotowywaliśmy podwieczorki, leżakowaliśmy na dywanie, udało się też wziąć udział w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej, a nawet, w dni największych upałów, wskoczyć do niewielkich, lecz jednak przyjemnie chłodzących basenów.
Kierowniczki wypoczynku – pani dyrektor Anna Żak i pani Martyna Kaczmarska, starały się, by ich podopiecznym niczego nie zabrakło a każdy wracał do domu zadowolony z minionego dnia. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają ten czas.

Życzymy udanej reszty wakacji i zapraszamy za rok!

zespol pmp

Początek strony