1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

gra miejska3 marca uczniowie naszej szkoły Piotr Zatkalik, Marceli Pietrasik i Bronisław Niemczyk z klasy VII a wzięli udział w grze miejskiej "W Szeregach Niezłomnych".
To ciekawe spotkanie z historią, zorganizowane w ramach obchodów Narodowego Dnia "Żołnierzy Wyklętych" poświęcone było pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia, represjonowanych  przez ówczesne władze .
Podczas gry, Piotr, Marceli i Bronisław  musieli pokonać liczącą wiele kilometrów trasę, stawić czoła nie lada trudnościom i wykonać szereg zadań, które wymagały zarówno posiadania wiedzy historycznej jak i umiejętności a nawet sprytu i umiejętności zachowania zimnej krwi,  w zupełnie nowych, ekstremalnych dla nich sytuacjach.
Pomimo tego, że  były one niełatwe, przysporzyły wspomnień i wrażeń, które zrodziły postanowienie uczestniczenia w grze w przyszłym roku. Podczas tego wydarzenia chłopcami opiekował się p. Krzysztof Wrzołek, którego zdaniem, było to bardzo rozwijające uczniów wydarzenie. Udział w grze był doskonałym uzupełnieniem obchodów, które miały miejsce w naszej szkole 2 marca. Gra miejska to forma zabawy, dzięki której po raz kolejny zaistnieć mogło spotkanie z historią tak różną od tej sucho wyłożonej w podręcznikach.

Początek strony