1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

s szkolySzanowni Państwo,
Tradycyjnie w naszej szkole 27 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wybrana przez nas data, upamiętnia śmierć naszego patrona – księdza Piotra Skargi.
W związku z uroczystościami, tego dnia obowiązywała zmieniona organizacja pracy szkoły. Wychowawcy i nauczyciele w godzinach porannych przeprowadzili  lekcje wychowawcze zapoznające naszych uczniów z życiem i dokonaniami naszego patrona. Zostały także wykonane specjale dekoracje i prace plastyczne podkreślające, jak ważną postacią w historii Polski był ksiądz Piotr Skarga.
Następnie o godz. 10:00 udaliśmy się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, podczas której uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali oficjalnie włączeni w poczet naszych uczniów po swoim ślubowaniu. Tekst przysięgi złożyli w obecności całej społeczności szkolnej. Ponadto, uczniowie klas czwartych słowami wiersza Władysława Bełzy, zadeklarowali chęć pogłębiania swej postawy patriotycznej, za co zostali odznaczeni specjalną przypinką „Małego Patrioty”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za towarzyszenie nam w świętowaniu i uczestnictwo w Mszy Świętej.
Tego dnia wszystkich uczniów obowiązywał strój galowy, by odpowiednio podkreślić rangę wydarzenia. Po części oficjalnej, uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek od Dyrekcji.
Bardzo się cieszymy, iż ten jakże ważny dla nas dzień, okazał się niezwykle udany.
Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok!

Początek strony