01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

euroweekDnia 18 listopada klasy 3a oraz 3b gimnazjum wraz z opiekunami p. Magdaleną Lenart, p. Ireną Świerżewską oraz p. Kamilem Słomianym, wyruszyły na pięciodniową wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, by wziąć udział w projekcie „Euroweek”. Zajęcia te miały na celu rozwinąć kompetencje językowe uczniów z zakresu języka angielskiego uczniów poprzez kontakt z obcokrajowcami.
Pierwszego dnia, po wspólnym uczestnictwie we Mszy Świętej, wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których poznaliśmy się z wolontariuszami prowadzącymi „Euroweek”. Pochodzili oni z Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Filipin oraz Kolumbii.
Kolejny dzień, minął na grach integracyjnych, wspólnym tańcu oraz prezentacjach poświęconych krajom pochodzenia poszczególnych wolontariuszy. Wtedy to okazało się, że w projekcie, uczestniczą także uczniowie z innej szkoły, w Wągrowcu. Wszyscy uczestnicy kursu wzięli udział w specjalnych testach charakteru, by później usiąść  i dyskutować o ich wynikach w języku angielskim.
We wtorek, odbyła się wycieczka do Pragi. Na szczęście niepogoda nie była w stanie przyćmić uroków tak pięknego miasta. Wszyscy podziwiali strzeliste wieże kościołów, marmurowe pomniki, bordowe dachy ceglanych kamienic czy urokliwą roślinność w licznych parkach. Wzrok przyciągała dostojnie płynąca Wełtawa, oświetlona światłem zdobionych latarni.
We środę uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, czego ukoronowaniem było wspólnie przygotowanie przedstawienia po angielsku. Wieczorem, przyszedł czas na pożegnanie, rozdanie certyfikatow i podsumowanie całego wyjazdu.
We czwartek, po smacznym posiłku w staropolskiej karczmie, szczęśliwie dotarliśmy do domu. Będąc uczestnikami obozu zintegrowaliśmy się oraz przełamaliśmy barierę językową, dzięki czemu teraz płynniej mówimy w obcym języku. To był bardzo udany wyjazd.

Początek strony