01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg

Od ostatnich wyborów samorządowych minęło pół roku. W tym czasie nie próżnowaliśmy. Oto akcje i wydarzenia, którym poświęcaliśmy nasz czas:

  • Kampania i wybory. Pod koniec września szkoła oplakatowana była wizerunkami i obietnicami wyborczymi kandydatów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego GIM. Gdy młodzież z klas III zadecydowała, że reprezentować ich będzie w tym roku Zuzia Nawotczyńska, rozpoczęła się kampania szkoły podstawowej. Tu wygrała Emilka Różycka. Dziewczyny bardzo konsekwentnie realizują złożone przed wyborami obietnice, sypią pomysłami, a opiekunowie są im bardzo wdzięczni, bo na pewno będą mieli co wpisać do sprawozdania na koniec roku szkolnego...
  • Dzień Edukacji Narodowej. Potocznie nazywany jest „dniem nauczyciela”, dlatego przedstawiciele samorządu mieli pierwsze zadanie do wykonania – złożyć życzenia swoim nauczycielom i Dyrekcji.
  • Gra szkolna z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysł był dwóch szkolnych historyczek, ale w wykonaniu go pomagał dzielnie samorząd, przygotowując listę tematów i kontrolując przygotowane stacje.
  • Kiermasz polskich ciast. Podczas „Tygodnia dla Niepodległej” oba samorządy zorganizowały kiermasz typowo polskich ciast, a więc szarlotek, serników, pierników itp. Uczniowie ciasta dostarczyli do szkoły, pokroili, ustawili, zareklamowali, sprzedali, umyli blachy i inne naczynia, podliczyli dochód z akcji, a pieniądze przekazali Dyrekcji, by ta wpłaciła je w imieniu naszych uczniów na konto Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Cel tej zbiórki wybrały nasze przewodniczące.
  • Plakaty reklamujące zbiórkę darów dla Żółkwi. To już nasza działalność przedświąteczna. Dyrekcja KZE co roku organizuje w szkole zbiórkę darów dla dzieci z polskiej parafii na Ukrainie: artykuły piśmiennicze i plastyczne, słodycze, zabawki. Postanowiliśmy pomóc w akcji, przygotowując i wieszając ręcznie wykonane plakaty zachęcające do przynoszenia darów.
  • Kampania „Bezpieczni w sieci”. Nasze plakaty, nawiązujące do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, miały uzmysłowić uczniom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci. W przygotowaniu kampania „Włącz prawdziwe życie”…
  • Konkurs na najbardziej świąteczną salę. Samorząd realizował ten projekt już rok temu, w tym roku nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu. Tydzień przed Świętami uczniowie mogli zacząć wspólnie dekorować swoją salę lekcyjną, uwzględniając oczywiście katolicki charakter naszej szkoły. Niektóre klasy wykazały się fantazją, inne postawiły na klasyczne rozwiązania. Nie było klasy, która nie włączyłaby się do zabawy. Szkoła przed Bożym Narodzeniem wyglądała pięknie. Pięć komisji obejrzało i oceniło sale, przyznając pierwsze miejsca klasie 5b i klasie IIId gim. Nagrody i dyplomy pamiątkowe otrzymali jednak wszyscy, bo nie o same dekoracje tu chodzi. Podczas przerw grupka uczniów ubierała plastikową choinkę, inni wieszali gazetkę, jeszcze inni smarowali okna na biało lub coś przyklejali do szyb. Musieli zgodnie współpracować i wspólnie spędzać ten czas. Więc wszyscy wygrali.
  • Kiermasz ozdób świątecznych. Samorząd ich nie zrobił, ale samorząd pomagał w ich sprzedaży 18 grudnia, a potem policzył pieniądze, które udało się zebrać.
  • Uczniowskie kolędowanie. Z taką propozycją wystąpiła Emilka Różycka, przewodnicząca samorządu SP, bardzo ładnie to zresztą uzasadniając. 7 stycznia uczniowie klas 4 - 8 mieli więc okazję po raz pierwszy spotkać się na sali fioletowej i z pomocą programu karaoke razem zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. Było głośno i wesoło, więc chętnie powtórzymy to za rok.
  • Skrzyneczka życzliwości. Lub „Happy box”, jak projekt ochrzciła jedna z klas gimnazjum. Przed Świętami każda klasa miała przygotować ładne, świątecznie ozdobione pudełko, działające jak skrzynka na listy. Myśl przewodnia jest taka: jeśli chcesz kogoś przeprosić lub powiedzieć coś miłego, a nie masz odwagi, napisz to i wrzuć kartkę do skrzyneczki. Dyżurni zadbają, żeby Twoje słowa trafiły do adresata. „Lubię Cię”, „Miłego dnia!”, „Fajnie, że jesteś”, „Przepraszam”. Masz własny pomysł i osobę, do której chcesz napisać? Skrzyneczki działają do ferii zimowych.
  • Gazetki z wartościami. Samorząd SP pilnuje przez cały rok szkolny, żeby w klasach 4 - 8 terminowo pojawiały się gazetki ścienne z kolejnymi wartościami, przypisanymi do każdego miesiąca. Gazetki oceniane są w skali 0 - 2, a wyniki konkursu ogłaszamy w czerwcu.
Początek strony