Zło dobrem zwyciężaj  Ks. Jerzy Popiełuszko – Męczennik za wiarę i Ojczyznę"Zło dobrem zwyciężaj

Ks. Jerzy Popiełuszko – Męczennik za wiarę i Ojczyznę"

Słowo Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza

Podczas uroczystości poprzedzających beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki, które będą odbywać się w dniu 5 czerwca na Polach Wilanowskich będzie miało miejsce uroczyste zakończenie Konkursu o Ks. Jerzym Popiełuszce "Zło dobrem zwyciężaj" zorganizowanym przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. Ks. Piotra Skargi oraz Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, jako konkurs plastyczny, dla uczniów gimnazjum, jako konkurs wiedzy o Ks. J. Popiełuszce oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy pisali esej na wybrany temat związany z fenomenem osoby Ks. Jerzego Popiełuszki.

Na zaproszenie Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza do wzięcia udziału, szkoły i uczniowie odpowiedzieli bardzo licznie. Liczba uczestników 2 etapu, który odbywał się w miejscu organizatora na warszawskiej Woli, przedstawia się następująco:

• w kategorii szkół podstawowych nadesłano 650 prac plastycznych ze 102 szkół,
  • w kategorii gimnazjum – test wiedzy o ks. Popiełuszce pisało 150 osób przybyłych z 50 szkół,
  • ze szkół ponadgimnazjalnych nadesłano 29 esejów.

Przedstawione dane obejmują etap II, natomiast o wiele więcej uczniów zaangażowało się w poznanie życia i działalności Ks. Jerzego uczestnicząc w I etapie w swoich szkołach.

Komisje konkursowe powołane przez Organizatora wyłoniły laureatów oraz osoby wyróżnione. To im zostaną wręczone przez ks. Arcybiskupa podczas święta Młodych nagrody, m.in. przygotowane przez Organizatorów z okazji beatyfikacji pamiątkowe medale.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego Konkursu – Dyrekcjom szkół, opiekunom, Rodzicom, komisjom przeprowadzającym Konkurs, a nade wszystko uczestnikom. Słowa podziękowania kierujemy do Ks. Arcybiskupa, który wspierał to dzieło swoim błogosławieństwem.