Od 2 do 7 września 2006 roku byliśmy na obozie integracyjnym w Świętej Katarzynie. Zwiedziliśmy gotyckie i romańskie okoliczne zabytki (np. w Wąchocku i Opatowie), Jaskinię Raj, kopalnię krzemionki i naturalnie klasztor na Świętym Krzyżu. Integrowały się klasa I gimnazjum i I liceum. Opiekunami byli: p. Anna Żak (z - ca dyrektora), p. Ewa Kaczorek (z - ca dyrektora), p. Edyta Kowalik (pedagog szkolny), p. Ewa Wincenciak, p. Justyna Stecyszn (wychowawca kl. I LO), siostra Aneta i p. Radosław Głowacki. Bardzo gościnnymi gospodarzami okazali się Ojcowie Pallotyni. Były wprawdzie propozycje, aby przedłużyć obóz do czerwca, ale niestety nie udało się go urzeczywistnić...
Czas płynie… Jeszcze wczoraj to oni byli kotkami, a dziś sami urządzali otrzęsiny.
Klasa II G wraz z wychowawczynią przygotowała gimnazjalnym pierwszakom kilka hmmm… bardziej i mniej smacznych zadań.
Tradycyjnie było picie mleczka i malowanie wąsów. Włosy stawiane na żel miały przypominać kocie uszy. Mniej przyjemne, ale do przeżycia, było smakowanie tajemniczej mikstury o smaku ostro – kwaśnym.
Najwięcej emocji jednak wzbudziło wyławianie cukierków z malinowego kisielu. Zmyć później tę słodycz z twarzy nie było łatwo!!
Otrzęsinowe radości zakończyła wspólna dyskoteka.
Dnia 13 października 2006 roku odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę. Wzięły w niej udział wszystkie szkoły KZE, czyli podstawowa, gimnazjum i liceum. Cztery autokary zawiozły nas do Częstochowy, gdzie przeżyliśmy mszę świętą (podczas niej uroczyste ślubowanie złożyły klasy pierwsze gimnazjum i liceum), a także wspólną drogę krzyżową. Zwiedziliśmy też prawie wszystko, co zwiedzić można na Jasnej Górze. Powróciliśmy ciesząc się, że dane nam było modlić się, śpiewać i przebywać razem.
Na 10 listopada klasa II gimnazjum przygotowała apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Żmudne przygotowania i liczne próby przyniosły doskonały artystyczny efekt. Projekcją reprodukcji polskich malarzy patriotów wsparła przedsięwzięcie klasa III gimnazjum.
Adopcja Serca to życzliwe przyjęcie małego Afrykańczyka do polskiej rodziny, pomimo, że pozostaje on nadal w swojej ojczyźnie. Celem akcji, do której przyłączyła się także nasza szkoła jest pomoc dzieciom w jak najszybszym usamodzielnieniu się czyli zdobycia zawodu.
Tragiczna wojna domowa, która rozegrała się w Rwandzie w latach 1994 - 1996, pozbawiła życia ponad dwa miliony osób, a ocalałym zniszczyła nadzieję na lepsze jutro. Najbardziej poszkodowane są osierocone dzieci. Do tych dzieci - ofiar wojny, okaleczonych na ciele i duchu, którym wciąż umierają najbliżsi w wyniku różnorodnych chorób, a przede wszystkim z powodu epidemii AIDS, dołączają również "dzieci ulicy" żyjące w Kolumbii i Wenezueli.
Naszych adoptowanych kolegów wspieramy nie tylko materialnie organizując jarmarki szkolne, ale przez modlitwy ofiarowane za nich.
Dnia 15 grudnia 2006 klasa II gimnazjum wystawiła dla swoich kolegów "Małego Księcia". Na oglądających spektakl największe wrażenie zrobiła aktorka odgrywająca rolę Róży (Jagoda Olszewska). Niemało napracowała się też Aneta Górska będąca Narratorem - Pilotem. Cała klasa II zasługuje też na pochwałę w przygotowaniu pomysłowej scenografii. Dziękujemy serdecznie. Chętnie obejrzałoby się więcej takich przedstawień.
Wigilia to szczególny dzień dla każdego. W naszej szkolnej wspólnocie też przezywaliśmy go szczególnie. W klasach składaliśmy sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Wspólnie kolędowaliśmy i częstowaliśmy się smakołykami przyniesionymi przez dzieci.
Dzień był wyjątkowy - nie było lekcji, a uroczyste nastroje i ubranie dzieci podkreślały jego ważność.
Z Domu Pomocy Społecznej przyjechali do naszej szkoły podopieczni z przedstawieniem jasełkowym. Dzieci z wielką uwagą wsłuchane były w przesłanie, jakie niosły treści Jasełek - kolędy i pastorałki. Osoby niepełnosprawne śpiewały, grały na instrumentach i przedstawiały radosne wydarzenia związane z narodzeniem pana Jezusa. Na koniec obdarowano ich gromkimi brawami za występ.
Trzeci stycznia upłynął klasie I gimnazjum pod znakiem jasełek, nad którymi pracowała już od listopada. Kiedy aktorzy byli gotowi i stroje przygotowane (jeden z królów zapomniał wprawdzie korony, ale udało się temu zaradzić), wyruszyli do Międzylesia, by pokazać przedstawienie niepełnosprawnym Mieszkańcom Domu Opieki "Na Przedwiośniu". Uczniowie podkreślali w swoich późniejszych wypowiedziach jak wdzięczną publicznością okazali się nasi widzowie. Nie brakło też głosów od tych, którzy zaczęli dostrzegać, że nasze własne zdrowie to dar Boży, za jaki należy dziękować, bo jego posiadanie wcale nie jest czymś oczywistym... Wreszcie było zarówno współczucie, jak i zdumienie, iż osoby chore tak wspaniale potrafią się wszystkim cieszyć. Bardzo wzruszający był moment, gdy Ewa - jedna z Mieszkanek Domu Opieki - zaprosiła nas po spektaklu, byśmy zobaczyli, jakie przedstawienie na Boże Narodzenie przygotowano "Na Przedwiośniu". Warto się było potrudzić. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie.
19 marca – w Kościele obchodzimy uroczystość św. Józefa. W Kościele w Warszawie jest to dzień imienin Ks. Prymasa. Jak co roku, delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły gościła w Pałacu Prymasowskim, aby złożyć Dostojnemu Solenizantowi życzenia i zapewnić Go o naszej pamięci w modlitwie. I jak co roku, zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni bardzo życzliwie.
Dnia 21 marca 2007 r. klasy II LO i III gimnazjum pojechały na wycieczkę tropiąc zabytkową architekturę zachodniego Mazowsza. Tak więc zwiedziliśmy zameczek w Oporowie, szacowną romańską kolegiatę w Tumie i odwiedziliśmy diabła Borutę w Łęczycy. Wracając zatrzymaliśmy się w Brochowie, gdzie w późnogotyckim kościele obronnym ochrzczono Fryderyka Chopina.. Mimo niesprzyjającej aury cało i zdrowo wróciliśmy wieczorkiem do domów.
Tradycją stał się już coroczny udział naszej szkoły w Turnieju Gimnazjów Wolskich.
Teraz druga klasa gimnazjum ruszyła tropem ofiar tzw. „Rzezi Woli”.
W sierpniu 1944 roku hitlerowcy wymordowali tu około czterdzieści tysięcy ludności cywilnej.
Bohaterką naszej pracy była Wanda Lurie; kobieta, która w czasie Powstania była świadkiem egzekucji trójki swych dzieci, przeżyła własne rozstrzelanie i ocaliła dziecko, które wówczas nosiła pod sercem.
Przez pół roku szukaliśmy protokołów przesłuchań, chodziliśmy jej śladami, tropiliśmy zbrodniarzy. Efektem naszych wysiłków był apel, szkoła na 45 minut pogrążyła się w absolutnej ciszy…
animacja flash - wykonanie Kamil Frydlewicz
Praca oddala od nas trzy wielkie niedole: nudę, występek i ubóstwo.