1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

Dnia 8 października 2018 roku w naszej szkole uczniowie klas 0 – 3 przystąpili do szkolnego etapu Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa”.
W tym etapie wzięło udział 21 uczniów. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie:
I miejsce – Jan Bittel klasa 2
II miejsce – Barbara Talar klasa 3b
III miejsce – Kamil Siarkowski klasa 1a
Wszystkim uczniom, którzy przeszli do kolejnego etapu i wystąpili w konkursie serdecznie GRATULUJEMY!!!

W dniach 1 - 3 pazdzirnika 2018 r. klasy 3a i 3b wyjechały na zieloną szkołę do Zbiczna na Mazurach. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym Rytebłota, który położony jest w urokliwym miejscu nad samym jeziorem Zbiczno, z dala od zgiełku miejskiego. Oprócz bagaży z Warszawy zabraliśmy również dobry humor, który towarzyszył nam do zakończenia wycieczki.
Już pierwszego dnia nie brakowało atrakcji na świeżym powietrzu. Zostaliśmy podzieleni na drużyny: czerwoną i niebieską i wspólnie wykonywaliśmy różne zadania. Zajęcia miały na celu zintegrowanie całej naszej grupy i zmobilizowanie do współpracy. Okazało się, że bez względu klasę, do której chodzimy  i sympatie, jakimi się nawzajem darzymy, wszyscy potrafimy się doskonale bawić i dbać o dobro grupy. Na uznanie zasługują wszyscy instruktorzy, którzy byli bardzo życzliwi i wykazywali się niezwykłą kreatywnością. Potrafili nas zachęcić, dlatego, mimo ogromnego zmęczenia, mobilizowaliśmy się do pracy i nie rezygnowaliśmy. Każdego dnia  odbywały się ciekawe gry i zabawy integracyjne, terenowe, strategiczne.
Dużo pozytywnych wrażeń dostarczyło nam strzelanie z łuku do tarczy, budowanie szałasów i  gra ekonomiczna, podczas której mogliśmy kupować i sprzedawać zwierzęta gospodarskie.
Wieczory także należały do przyjemnych ponieważ mogliśmy zintegrować się tańcząc wspólnie na dyskotece, brać udział w nocnych poszukiwaniach czy też piec kiełbaski w ognisku.
Czas na Zielonej Szkole mieliśmy wypełniony po brzegi…  Nie było czasu na nudę. Bardzo dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również wyjedziemy na zieloną szkołę. Dziękujemy naszym nauczycielom i instruktorom za wspaniałą zabawę.

8ab mazury1 października klasy 8a i 8b wraz z Panem Michałem Kucwajem, Panią Beatą Nowak i Panią Zosią Datko zebrały się pod szkołą, gotowe na wyjazd. Pięciodniowa wycieczka do miejscowości Łękuk Mały na Mazurach zapowiadała się wspaniale. I taka też była! Gdy dotarliśmy na miejsce, zachwyciło nas przede wszystkim rozciągające się malownicze jezioro, położone nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Jednym słowem - widoki były cudowne! Zaraz po zakwaterowaniu się w pokojach, wybraliśmy się na spacer po Puszczy Boreckiej, która jest największym kompleksem leśnym na Pojezierzu Ełckim. Wycieczka rowera, która odbyła się następnego dnia, również była niczego sobie! Niesamowite trasy, które poznaliśmy i przejechaliśmy w dopełnieniu z cudownymi widokami sprawiły, że do reszty zauroczyliśmy się w tym miejscu. Udało nam się też zwiedzić Giżycko i mieszczące się w nim twierdzę Boyen oraz punkt widokowy - Wieżę Ciśnień. Kolejnego dnia mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania pizzy, która była przepyszna. Mieliśmy przy tym świetną zabawę, a i efekty były znakomite. Zaraz po tym wybraliśmy się na krótki spacer po okolicy w poszukiwaniu śladów jesieni. Z tego, co udało nam się zebrać, tworzyliśmy artystyczne albumy. Z kolei warsztaty teatralne bardzo nas zainspirowały, zaangażowaliśmy się w zadania, które mieliśmy wykonać i naprawdę udało nam się wpaść na wiele fajnych pomysłów które potem wykorzystaliśmy. Tego samego dnia odbyło się ognisko w starej budowli mieszczącej się na terenie ośrodka, z lampionami podwieszonymi pod sufitem i porośniętymi roślinami ścianami. Była gorąca herbata, ciastka i przede wszystkim - pyszne kiełbaski. Niestety, wszystko co dobre, nie trwa wiecznie - już następnego ranka spakowaliśmy walizki i odmeldowaliśmy się z hotelu. Podróż do Warszawy minęła nam spokojnie i bez żadnych niespodzianek. Było nam bardzo smutno, że to już koniec tej przygody. Zajęcia były bardzo ciekawe, niesamowicie się bawiliśmy i wspaniale spędziliśmy czas podczas wycieczki. Na pewno był to jeden z tych momentów, których długo nie zapomnimy. Oby więcej takich!
Klasy 8a i 8b

dzieci syberii27 września w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Miejsce Pamięci Dzieci Syberii. Mimo, iż  jego otwarcie i realizacja przewidziana jest na co najmniej dwa lata, to uroczystość inaugurująca rozpoczęcie prac, zgromadziła wielu znamienitych gości, wśród których byli tzw. Dzieci Syberii z Meksyku, RPA, Kanady, USA, Nowej Zelandii i Polski.

 

19 września klasa 5a z panią Katarzyną Boguszewską i s. Anetą Koziel wyruszyła na „Warsztaty pszczele”. Udała się do „Fundacji Pociechom” na Wybrzeżu Puckim, gdzie widziała stadninę i nowo przybyłe alpaki. Celem wyprawy były pszczoły. Dzięki uprzejmości osób z fundacji uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji, a nawet skleili własne pszczoły i wyprodukowali woskowe świece. Pogoda była śliczna, a teren urokliwy, zatem oprócz podglądania pszczół w plenerze doświadczyli wielkiej przyjemności przebywania poza szkolnymi murami. Sporo się dowiedzieli o jednych z najpożyteczniejszych zwierząt. Nie bez znaczenia były przymiarki strojów pszczelarza.

19 września, uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami wybrali się na Warsztaty Ekologiczne do Powsina, zorganizowane przez ZTM.
Uczniowie zapoznali się z głównymi zasadami bezpiecznego podróżowania transportem publicznym, dowiedzieli się jak komunikacja miejska wpływa na środowisko, poznali autobus elektryczny. A spędzając czas w Lesie Kabackim, poznali drzewa, „dary jesieni” oraz zwierzęta żyjące w lesie.
Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni. To była udana wycieczka.

integracja 1b15 września, odbył się w naszej szkole grill integracyjny dla uczniów klasy 1B, rodziców oraz wychowawcy klasy p. Justyny Ogar. W wydarzeniu uczestniczyła również Pani Dyrektor oraz Ksiądz Dyrektor.
Mimo tego, że pogoda nie rozpieszczała, to udało się chwilę pogrillować na dworze oraz wspólnie bawić się na szkolnym placu zabaw. Rodzice z wielkim zaangażowaniem pomagali przy nakrywaniu stołu, rozkładaniu sztućców oraz grillowaniu. Ten czas sprzyjał rozmowom oraz nawiązywaniu znajomości. Po modlitwie i wspólnym posiłku dorośli mieli okazję lepiej się poznać oraz zawiązać naszą klasową Wspólnotę. Każdy mógł w krótkich słowach opowiedzieć, czym się zajmuje, z której parafii pochodzi, do jakiej wspólnoty należy, itp.
To spotkanie integracyjne było bardzo udane. Z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się w tym samym gronie.

m powstania 3a10 września 2018 roku klasa 3a wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną: “Kim byli konspiratorzy?”. Na zajęciach zapoznaliśmy się z podstawowymi faktami związanymi z okresem okupacji. Dowiedzieliśmy się kim byli konspiratorzy, jak przygotowywali się do walki z wrogiem w Powstaniu Warszawskim. Zobaczyliśmy też ich tajemne skrytki. Zastanawialiśmy się nad tym, czy każdy mógł zostać konspiratorem i czemu służyło przyjmowanie pseudonimów. Zwieliśmy również część ekspozycji muzealnej.
To była bardzo udana wycieczka :-)

Początek strony