fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

p rokuJeszcze mamy  w pamięci  frywolę, zabawę, rozrywkę, a tu już trzeba powrócić do rzeczywistości, którą pozostawiliśmy ponad 2 miesiące temu. Stajemy przed faktem dokonanym - rozpoczął się nowy rok szkolny 2009/2010!
Nie wiadomo co nam przyniesie? Ile radości, ile sukcesów... Jednak jest rzeczą niemal pewną, że będąc starszymi i mądrzejszymi o miniony rok szkolny ludźmi, lepiej wykorzystamy nadchodzący czas w szkole. Bowiem od nas samych zależy jakiego  nabierze on wymiaru, powagi jak i kreatywności.
Jan Paweł II nauczał: Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali. Pamiętajmy o tych ważnych słowach. Kierujmy się nimi, jako mottem nadchodzącego roku szkolnego.
Życzmy sobie wzajemnych sukcesów!
Powodzenia Koleżanki i Koledzy :)

integracja 1W ostatnią sobotę sierpnia spotkaliśmy się na wspólnym grilu. Celem naszego spotkania było wspólne poznanie się: dzieci, rodzice, kadra pedagogiczna. Ks. dyrektor jako gospodarz spotkania powitał serdecznie przybyłych. Było przedstawianie osób i wspólne zabawy, potrawy z grila i słodkie ciasteczka. Spotkanie zakończyło się po 2 godz.

 

integracja 0W sobotę 5 IX odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z „Zerówki” wraz z rodzicami, wychowawczynią, panią dyrektor i księdzem dyrektorem. Zaczęło się smakowicie i konkretnie, bo od grilla. I chociaż wydawało się, że lada moment lunie deszcz, pogoda nam dopisała i kiełbaski dopiekły się jak trzeba. Po poczęstunku i powitaniu księdza dyrektora każda z rodzin opowiedziała kilka słów o sobie. Okazało się, że sporo zerówkowiczów ma już starsze rodzeństwo w naszej szkole! W ostatniej części spotkania każdy miał możliwość poczuć się jak dziecko. Rozłożyliśmy kolorową chustę i zaprosiliśmy do zabawy rodziców. Dzieci mogły pohuśtać się jak w wielkim barwnym hamaku. Niektórzy z tatusiów wcielili się w rybaków i łowili niesforne rybki ukryte w tęczowych falach. Ksiądz dyrektor też łowił, a trafiła mu się niezła ławica z „zerówki” i kilka „grubszych rybek” z klas starszych.
Czas upłynął nam szybko. Teraz czekamy na następne pewnie już wiosenne spotkanie. Może u Państwa Sieńkowskich? Zaproszenie już otrzymaliśmy!

s szkolyDnia 24 września nadszedł wielki dzień - Święto szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. W czasie gdy Prymas Kardynał Józef Glemp, księża i ministranci wchodzili do kościoła, chór szkolny zaśpiewał piosenkę pt. „Nie lękajcie się”. Po kazaniu klasy pierwsze przystąpiły do ślubowania. Przyrzeczenie, które zostało złożone wobec takich świadków jak Jezus, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz inni goście ma olbrzymią wartość.

Po pięknej eucharystii, której oprawę muzyczną przygotował szkolny chór, przyszła pora na drugą część uroczystości, która również odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika . Było to wręczenie dyplomów, odznaczeń oraz krótka część artystyczna. Najpierw odznaczeni medalami „Przyjaciel Szkoły” zostali poseł pan Michał Szszerba, pani Alina Otyś oraz były proboszcz parafii, założyciel Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Ks. Piotra Skargi, Janusz Godzisz. Następnie wyróżnieni zostali nauczyciele. Później przyszła pora na krótki montaż słowno – muzyczny.
Ok. godziny 12 po uroczystościach w kościele przyszedł czas na poczęstunek na boisku.

Zuzanna Lewandowska – Ia gim.

koncertyW naszej szkole już po raz kolejny odbywają się koncerty Filharmonii Narodowej.
W tym roku szkolnym w spotkaniach z muzyką uczestniczą uczniowie  SP klas 0 - 3 i 4 - 6.  
Jak co roku wśród propozycji znajdą się przedstawienie operowe, koncert prezentujący sztukę śpiewu i dwa spotkania poświęcone muzyce kameralnej.
Artyści przyjeżdżają co miesiąc  i prezentują wspaniałą muzykę. Młodzież ma okazje poznać budowę różnych ciekawych instrumentów, ich brzmienie  i wysłuchać utworów.
W przystępny sposób muzycy przekazują wiedzę bawiąc i ucząc. Z pewnością w tej różnorodnej tematyce każdy młody słuchacz odnajdzie treści, które pozostaną w jego pamięci i sercu.

archeologiaUczniowie klas II odwiedzili wystawę w Muzeum Archeologicznym "Sztuka i religia epoki kamienia, kultura Cucuteni".
Wystawie towarzyszyły zajęcia muzealne, na których w trakcie 60 minutowej lekcji uczniowie odtwarzali z gliny i ozdabiali figurki, naczynia.

 

 

slubowanieW dniu 26 października odbyło się ślubowanie. Na uroczystości dzieci przedstawiły program artystyczny, po którym nastąpiło ślubowanie i pasowanie przez Ks. dyrektora na uczniów naszej szkoły. Rodzice i dziadkowie byli zachwyceni naszą uroczystością a dzieci bardzo dumne i przejęte, gdyż to ważne wydażenie w ich życiu. Po wielkiej gali odbył się poczęstunek.

 

 

11 listKlasa IIb przygotowała apel z okazji Święta Niepodległości.
Uczniowie w formie przedstawienia przeplatanego wiersdzami, piosenkami odpowiadali na pytania: Dlaczego 11 listopada świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę?.
Dziewczynka, która była tajemniczym głosem, a tak naprawdę była to upersonifikana Polska, oprowadziła chłopca śladami historii od czasów Polski przedrozbiorowej po rok 1918. Przedstawiła też postacie, które przyczyniły się do tego, że świętujemy 11 listopada.

Niepodległość
Ach, jakże mi nie mówić o tych dniach radości,
o tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze
szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności.
Kiedyśmy pełną piersią pili to powietrze,
nocą w ciemnych alejach stłoczeni szpalerem
czekając, aż zapłonie świt nad Belwederem.
Jakże ciebie przywitać, radosna swobodo?
i czym uczcić najpiękniej? Chyba tym usmiechem
i młodzieńczej poezji burzliwą urodą,
co szła śpiewem przez miasto i wracała echem.

Antoni Słomiński

mostowka swieta18 listopada pojechaliśmy na warsztaty ceramiczne do Mostówki. Ozdabialiśmy tam bombki i figurki świąteczne. nasze prace zabraliśmy do domów. Wystawimy je na kiermasz świąteczny, który wspomaga dzieci z Rwandy.

 

 

 

mostowkaW dniu18 listopada 2009 r. odbyła się wycieczka do Mostówki na warsztaty ceramiczne. Dzieci oglądały piec do wypalania gliny. Ozdabiały także "gwiazdy" i mikołaje wykonane z gliny.
Poznały różne techniki wyrobu glinianych naczyń.
Róznymi technikami ozdabialiśmy też bombki, które później przekazaliśmy na nasz kiermasz świateczny.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Warszawy.

 

proboszcz im

 

 

 

 

 

 

w plastyczneW sobotę 28 listopada w naszej szkole odbyły się „Warsztaty plastyczne”,
podczas których wykonaliśmy ozdoby, kartki i upominki na Kiermasz Świąteczny. Dochód ze sprzedaży ozdób jest przeznaczony na misje w Rwandzie. Organizatorami warsztatów byli rodzice uczniów z klasy 0 oraz wychowawczyni kl 0.
Spotkanie zaczęliśmy od wspólnej modlitwy w intencji dzieci z Rwandy. Wiele rodzin przyszło z gotowymi pomysłami, dzięki czemu dzieci mogły wykonywać ozdoby bardzo wieloma technikami plastycznymi. Były łańcuchy z makaronu i kolorowych bibułek, zdobione świece, wiszące ozdoby choinkowe, malowane szyszki i anioły z masy solnej. Potwierdzeniem na to, Kto nas zgromadził w to sobotnie przedpołudnie było zaangażowanie wszystkich i jedność, z jaką rodziny zerówkowych uczniów podjęły ten gest charytatywny.

tenisW listopadzie odbyły się mistrzostwa klasy piątej, szkoły podstawowej w tenisie stołowym.
Zawody rozgrywano w kategorii dziewcząt i chłopców, systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.
Do ostatniego spotkania trwała zacięta rywalizacja o czołowe lokaty.

Wyniki turnieju dziewcząt:
I miejsce: Liwia Rogalewicz
II miejsce: Kamila Janeczko
III miejsce: Małgorzata Sieńkowska

Wyniki turnieju chłopców:
I miejsce: Grzegorz Małecki
II miejsce: Maciej Gałęzowski
III miejsce: Marcin Mozolewski

„SUPERPUCHAR”.
Liwia Rogalewicz  -  Grzegorz Małecki (0 - 2)

andrzejki

 

 

 

 

 

 

mikolajDzień 6 grudnia przyniósł wiele radości i uśmiechów w naszej szkole. Tego dnia bowiem zawitał w nasze progi św. Mikołaj. Najpierw były emocje niepewności, zastanawianie się, czy na pewno zechce spotkać się ze wszystkimi, czy wszyscy zasłużyli na to spotkanie, a później  już była ulga i wybuchy śmiechu. Okazało się, że wszystkie dzieci w naszej szkole spotkały się ze św. Mikołajem i otrzymały od niego prezent.
Niespodzianka spotkała także Mikołaja, który  otrzymał prezent od dzieci z kl. IIa. W atmosferze radości Mikołaj został zaproszony przez każdą klasę na przyszły rok. Czekamy…

roratyCzas adwentu przeżywaliśmy jako szkoła uczestnicząc  w Roratach. We wtorki i czwartki gromadziliśmy się o godz. 6.30 na Mszy św. Mimo tak wczesnej godziny, licznie przychodziły dzieci i młodzież. Po mszy świętej można było zjeść pyszne śniadanie i napić się ciepłej herbaty.
Na zakończenie adwentu zostały wręczone dzieciom ze szkoły podstawowej nagrody za najładniejsze lampiony, które same zrobiły i przynosiły na Roraty.

kiermaszW niedzielę 13 grudnia 2009 r. przy parafii do której należy nasza szkoła odbył się kiermasz. Dzięki zaangażowaniu uczniów z klas 0 - 6 i ich rodziców przygotowano wiele pięknych ozdób choinkowych, drobnych upominków i kartek. Mimo mroźnej pogody uczniowie dzielnie wspomagały sprzedaż.  Przybyli goście mogli poczęstować się wypieczonymi własnoręcznie przez dzieci pierniczkami.
Tradycyjnie dochód ze sprzedaży przekazywany jest na Misje. Szkoła nasza przystąpiła do programu  "Adopcja Serca" i dzięki temu finansujemy naukę dwojgu dzieciom z Rwandy.

ks skargaDzieci z klas 1 - 3 wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez szkołę, który miał im przybliżyć postać patrona szkoły – Ks. Piotra Skargę. Na lekcjach nauczyciele zapoznali dzieci z  najważniejszymi wydarzeniami  z życia ks. Skargi, a następnie dzieci zrobiły prace plastyczne, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej. Najlepsze prace  wybrane przez komisję konkursową otrzymały nagrody ufundowane przez Ks. Dyrektora.

lampiony

 

 

 

 

 

 

wigilja

 

 

 

 

 

 

kuligZima, zima, zima - pada, pada śnieg Jadę, jadę w Świat sankami Sanki dzwonią dzwoneczkami Dzyń, dzyń, dzyń.......
Zasypane pola - w śniegu cały świat
Biała droga hen przed nami
Sanki dzwonią dzwoneczkami Dzyń, dzyń, dzyń.......

Jaka pyszna sanna - parska raźno koń
Śnieg rozbija kopytkami
Sanki dzwonią dzwoneczkami Dzyń, dzyń, dzyń.......


W styczniu 2010 r. rodzice uczniów kl. 2a zorganizowali kulig. Po uroczystości szkolnej (wigili) udaliśmy sie do wsi położonej ok. 50 km od Warszawy. Po pysznym obiedzie czekały na nas tylko same atrakcje. Pogoda nie zawiodła więc dzieci rozpoczęły od bitwy na śnieżki, budowania róznych budowli ze śniegu i wyścigów na sankach. Następnie udały się wraz z opiekunami na przejażdżkę saniami ciągniętymi przez piękne konie po pobliskim lesie. Dzieci podziwiały krajobraz zimowy.
Po powrocie z kuligu czekał poczęstunek oraz pieczenie kiełbasek.
Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi. Czekamy na następną zimę!

bp jareckiW dniu 12 stycznia 2010 roku przybył do naszej szkoły Ks. Bp Piotr Jarecki. Spotkał się z dziećmi i młodzieżą. W słowie skierowanym do uczniów mówił o przyjmowaniu odpowiedzialności za Kościół, o włączaniu się w różne formy duszpasterstwa. Szczególnie zachęcał do udziału w Ruchu Światło – Życie (www.oaza.pl), którego rozwój na terenie naszej archidiecezji jest  troską Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza.
Na zakończenie spotkania Ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa i rozdał pamiątkowe obrazki.

bal 1Ach bal! Dżwięki muzyki,
Szepty, śmieszki, żarciki
Błyszczą szklane świeczniki
Płoną świeczek płomyki
Kremy, lody, karmelki,
Wybór świetny i wielki,
Pepsi coli butelki
W nich migocą bąbelki
Dźwięki muzyki, słów szmerek,
Blask kolczyków, klamerek

14 stycznia odbył się w szkole podstawowej bal karnawałowy. Jego uczestnikami były dzieci z klas 0 - 3. Uczniowie przebierali się w kolorowe, ciekawe stroje. Na balu dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce na żywo, brały udział w różnych konkursach i zabawach. W połowie balu odbył sie poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.
Czekamy na przyszły rok!

„Dzień Babci i Dzień Dziadka to piękne dni dla wnucząt,
Gdy mogą się pochwalić, że w szkole już się uczą.”

Aby wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Babciom i Dziadkom spotkaliśmy się 22 stycznia o godz. 15.00. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczno-taneczny. Mogliśmy wysłuchać recytacji i piosenek przygotowanych przez klasę pierwszą i obejrzeć układy taneczne w wykonaniu zerówki. Mali artyści pięknie prezentowali się w tańcu. Dla dostojnych gości zagrała również orkiestra. Uczniowie wręczyli przybyłym gościom przygotowane wcześniej własnoręcznie upominki. Dzięki zaangażowaniu rodziców nie zabrakło także poczęstunku. Radosne to było spotkanie i już czekamy na następne!

d babci

 

 

 

 

 

 

rekolekcje

 

 

 

 

 

 

nyczW dniu 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to też święto patronalne naszego Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Pamiętamy w modlitwie o naszym Arcypasterzu, któremu w imieniu całej szkoły życzenia złożyli przedstawiciele dzieci młodzieży.

 

 

 

prymas

 

 

 

 

 

 

kiermasz w

 

 

 

 

 

 

zalobaNasza szkolna wspólnota - uczniowie, grono pedagogiczne i wszyscy pracownicy - łączy się w bólu i cierpieniu z bliskimi tragicznie Zmarłych podczas katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Trwamy w modlitwie za zmarłych – Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę i całą Delegację udającą się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz obsługę samolotu, wierząc, że Pan Bóg okaże im swoje miłosierdzie i przyjmie do swego Królestwa. Przepełnieni smutkiem wierzymy, że życie Twoich wiernych Panie zmienia się, ale się nie kończy.
W poniedziałek 12 kwietnia zgromadziliśmy się wszyscy na mszy św. żałobnej w intencji tragicznie zmarłych. W obecności sztandaru szkoły przywołaliśmy imiona zmarłych i oddaliśmy im cześć zapalając symboliczny znicz. W naszej modlitwie pamiętaliśmy także o najbliższych i tych wszystkich, którzy cierpią z powodu tej narodowej tragedii.
Pełni zadumy i osobistych refleksji będziemy modlili się w ich intencji przez cały okres żałoby.

powsin

 

 

 

 

 

 

 

 

warszawa 4

 

 

 

 

 

 

wolka dWycieczka do gospodarstwa w Wólce Dłużewskiej bardzo się udała. Choć zapowiadano przelotne opady, nawet kropla na mnie nie spadła. Było bardzo fajnie. Robliliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy. Najpierw piekliśmy chleb. Pani opowiada nam historię o dawnych czasach na wsi. W tym samym czasie przygotowywała ciasto na chleb. Dzieci dostały po kawałku ciasta do zagniecenia. W czasie kiedy chleb się piekł, robiliśmy inne rzeczy.
Gospodarz dał nam wykrywacz metalu, z którym chodziliśmy, aż znajdziemy coś metalowego. Kiedy natrafiliśmy na metal wykrywacz piszczał. Następnie robiliśmy wycinanki. Pani pokazywała, jak składać serwetkę, a potem wycinaliśmy dowolne kształty. Poszliśmy do małego pokoju. Jeden chłopiec i dziewczynka przebrali się za dzieci z dawnych czasów. Pani opowiadała nam historię o ubraniach na wsi.
Potem pokazała nam jak prząść na kołowrotku. Siadaliśmy pani na kolana, próbowaliśmy poruszać pedał i w tym samym czasie rozdzielać pasma lnu. Było też ognisko i bawiliśmy się na placu zabaw.
Wycieczka była super!

Zosia Podraza

m kolejnictwaW Muzeum Kolejnictwa można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, obejrzeć  zabytkowe lokomotywy, zobaczyć, jak kiedyś wyglądały bilety i wyposażenie pociągów. Oglądaliśmy i nazywaliśmy różne typy lokomotyw. Planowaliśmy także trasę nowej linii kolejowej. Okazało się, że nie jest to takie proste, trzeba omijać lasy, jeziora, nad rzekami budować mosty, wyrównywać tereny, aby pociąg mógł tamtędy przejechać. Poznaliśmy także sposób działania aparatury, która odstrasza zwierzęta zamieszkujące pobliskie lasy w taki sposób, aby nie podchodziły do torów, gdy zbliża się pociąg. W Muzeum są makiety pociągów – bardzo ciekawe! Atrakcyjna była także ekspozycja na powietrzu. Do niektórych parowozów można było wejść i obejrzeć dokładnie znajdujące się tam mechanizmy.

d rodzinyTradycją naszej szkoły jest świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, tak więc i w tym roku (29 maja), Dyrekcja zorganizowała spotkanie uczniów i ich Rodziców Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, począwszy od zerówki, a skończywszy na liceum. Mimo dużej rozbieżności wiekowej, dzień upłynął w miłej atmosferze, bogatej w atrakcje dla różnej grupy wiekowej.
Przepiękna, słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim  przewidzianym atrakcjom. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bowiem harmonogram dnia był urozmaicony.
Zgodnie z zasadą, że muzyka łagodzi obyczaje, cały czas towarzyszyły nam śpiew i gra na różnych instrumentach, wykonane przez uczniów z różnych klas naszej szkoły, oraz szkolnego zespołu Kefas i Serafinki. Tego dnia zaplanowano także pokazy taneczne. Delikatny, a jednocześnie bogaty w różnego rodzaju kroczki, podskoki i piruety balet, przedstawiły dziewczynki z najmłodszych klas. Gorące rytmy rumby i cha  - chy, w wykonaniu kilkorga uczniów z dwóch klas pierwszych gimnazjum, rozgrzewały nas równie mocno jak gorące słońce, którego tego dnia mieliśmy pod dostatkiem. Z kolei statyczny polonez wyciszył nas, by przygotować do pełnej emocji walki karate między uczniami ze szkoły podstawowej.
Dla najmłodszych było przedstawienie pełne humoru i zarazem bogate w morały. W role zabawnych krasnoludków wcielili się Rodzice dzieci z klas 0 - 3.
Podczas znakomitej zabawy nie zapomnieliśmy także o ludziach dotkniętych powodzią. Zbierane były dla nich środki finansowe poprzez m. in. loterię fantową, na którą były przeznaczone rzeczy ze szkolnej zbiórki, a także dzięki specjałom kulinarnym.
Wspólne spotkanie Rodzin uczniów naszej szkoły, uwieńczył grill, zabawy i konkursy.
Duża frekwencja zaświadczyła o znakomitym pomyśle spotkania.

d rodziny rZ okazji Dnia Rodziny rodzice uczniów klas 0 - 3 przygotowali dla wszystkich dzieci przedstawienie – niespodziankę. Próby trwały już od początku kwietnia. Rodzice przygotowywali swoje role, wchodząc w „skórę” krasnali. Wymagało to trochę pracy, aby nauczyć się roli i zorganizować sobie czas tak, aby móc uczestniczyć w próbach. Trzeba było się mocno pilnować, żeby nie wygadać się przed dziećmi. W konspiracji były wykonywane i  przewożone do szkoły elementy bajkowej scenografii.  Z tygodnia na tydzień zabawa była coraz lepsza. To, co zobaczyliśmy podczas Dnia Rodziny przebiło jednak najlepszą z prób. Dzieci wystawiły aktorom wspaniałe recenzje  – i to było piękne! Nie wiedzieliśmy, że mamy tylu wspaniałych aktorów. A pewnie jest ich jeszcze więcej...

lotnisko

 

 

 

 

 

 

m motoryzacji2 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Była to dość forsowna wyprawa, ale było warto! Najpierw musieliśmy dotrzeć do Dworca Zachodniego, skąd pojechaliśmy kolejką WKD do Otrębus. Każdy miał możliwość własnoręcznie skasować bilet i zachować go do kontroli. Ze stacji znowu musieliśmy zwartym szykiem przejść kawałek drogi, zanim dotarliśmy do Muzeum. A tam... czekała na nas dość spora ekspozycja zabytkowych samochodów, motocykli, maszyn a nawet dziecięcych wózków w różnych zabawnych kształtach. Najciekawsze były czołgi, bo można się było na nie wdrapać i poczuć jak czterej pancerni. (Z resztą czołg, który grał właśnie w tym filmie można zobaczyć w Otrębusach.) Mogliśmy także wsiąść do papa mobile – samochodu, którym kiedyś jeździł Papież Jan Paweł II . Po małym śniadanku w plenerze czekała nas jeszcze droga powrotna – cóż, daliśmy radę! Zdążyliśmy jeszcze na środowy basen. Warto było tam pojechać!

z szkola W dniach 10 - 14 maja 2010 roku uczniowie piątej i szóstej klasy wyjechali na „zieloną szkołę” do Serw koło Augustowa. Ośrodek „Chris”, w którym spędziliśmy wyjątkowo aktywnie te pięć wspaniałych dni, urzekł nas swoim bezpośrednim położeniem nad jeziorem w Puszczy Augustowskiej.
Każdego dnia czas wypełniały różnorodne zajęcia – naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie miło spędzali czas na kajakach i łodziach wiosłowych, pływając wokół Rezerwatu Kormorana Czarnego i podziwiając piękno tamtejszej przyrody. Próbowali swoich sił podczas wspinaczki na sztucznej ściance, szaleli na linach w „małpim gaju”, gdzie co odważniejsi zjeżdżali na linach z drzew. Uczestniczyli także w ciekawych zajęciach przyrodniczych, podczas których spacerowali po Puszczy Augustowskiej i poznawali tamtejszą florę i faunę. Na chętnych czekało również strzelanie z łuku, jazda na rowerach po lasach i gry zespołowe.
Jednego z wieczorów organizatorzy ośrodka zorganizowali naszej oraz innym grupom wieczorną grę – bieg na orientację na czas, podczas której nasi uczniowie sprawdzali swoją ogólną wiedzę i umiejętność orientacji w terenie. Było to niezapomnianym przeżyciem i pokazało, że grupowa rywalizacja może być świetną zabawą i dawać wiele radości. Na pochwałę zasługuje fakt, że jedna z naszych drużyn zajęła w tej rywalizacji pierwsze miejsce. W nagrodę uczestnicy zjedli uroczystą kolację serwowaną przez kelnerów i kelnerki ośrodka.
Cieszymy się, że przez cały pobyt nie tylko dopisywały nam wspaniałe nastroje, ale i pogoda nas nie zawiodła. Wszystkie zajęcia prowadzili młodzi, pogodni i sympatyczni instruktorzy, a dzieciom przez cały czas towarzyszyły pani Ania Alberska, Kasia Poszytek i Magda Soliwoda.
Szkoda tylko, że ten czas tam szybko minął…

starowkaDzięki p. Agnieszce Dyć – przewodnikowi i mamie Madzi z klasy I wybraliśmy się w niesamowitą wędrówkę po Warszawskiej Starówce. Zaczęło się od tego, że zadzwonił do nas król Zygmunt z kolumny i powiedział, że zostawił dla nas list u tramwajarza, więc prędko pobiegliśmy, aby go przeczytać. Okazało się, że czekało dla nas zadanie, aby odszukać różne miejsca według mapki i zaznaczyć na planie. Każdy z nas mógł być na chwilę przewodnikiem i prowadzić do kolejnego miejsca zaznaczonego na mapce. Radziliśmy sobie z tym całkiem nieźle. Na trasie naszej wędrówki zobaczyliśmy między innymi Zamek Królewski, Barbakan, Warszawską Syrenkę, najwęższą kamienicę i Kościół Katedralny. Było bardzo ciekawie – dziękujemy!

bialorusPodziękowania dla dzieci i rodziców klas II za ofiary złożone na misje Sióstr Franciszkanek na Białorusi

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Pozdrawiamy was gorąco. Siostra Bernarda przekazała nam pieniądze, które złożyliście na potrzeby dzieci na Białorusi. Pragniemy wiec podziękować za ten dar w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu dzieci, które skorzystają z Waszego daru. Każda ofiara, która otrzymujemy jest dla nas ogromna pomocą w pracy ewangelizacyjnej. Organizujemy dla dzieci i młodzieży rekolekcje, zabawy połączone z katecheza, poczęstunkiem i loteria fantowa, kupujemy tkaniny, z których szyjemy kostiumy do różnych przedstawień, wspomagamy tez finansowo wyjazdy na rekolekcje, piesze pielgrzymki itp. Robimy również paczki żywnościowe, dla ubogich rodzin. Pracy nie brakuje, ale wystarcza nam zapału i radości do służenia Bogu tam gdzie On nas posyła, a i o środki materialne Bóg się troszczy! Jeszcze raz dziękujemy i zapewniamy o modlitewnej pamięci!

Z darem modlitwy

Siostry z Białorusi

poronin

 

 

 

 

 

 

Początek strony