wolka dWycieczka do gospodarstwa w Wólce Dłużewskiej bardzo się udała. Choć zapowiadano przelotne opady, nawet kropla na mnie nie spadła. Było bardzo fajnie. Robliliśmy mnóstwo ciekawych rzeczy. Najpierw piekliśmy chleb. Pani opowiada nam historię o dawnych czasach na wsi. W tym samym czasie przygotowywała ciasto na chleb. Dzieci dostały po kawałku ciasta do zagniecenia. W czasie kiedy chleb się piekł, robiliśmy inne rzeczy.
Gospodarz dał nam wykrywacz metalu, z którym chodziliśmy, aż znajdziemy coś metalowego. Kiedy natrafiliśmy na metal wykrywacz piszczał. Następnie robiliśmy wycinanki. Pani pokazywała, jak składać serwetkę, a potem wycinaliśmy dowolne kształty. Poszliśmy do małego pokoju. Jeden chłopiec i dziewczynka przebrali się za dzieci z dawnych czasów. Pani opowiadała nam historię o ubraniach na wsi.
Potem pokazała nam jak prząść na kołowrotku. Siadaliśmy pani na kolana, próbowaliśmy poruszać pedał i w tym samym czasie rozdzielać pasma lnu. Było też ognisko i bawiliśmy się na placu zabaw.
Wycieczka była super!

Zosia Podraza