fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

randka18 marca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Rodzice naszych uczniów mieli okazję wziąć udział w "Randce w szkole". Impreza odbyła się w kameralnej atmosferze. Oświetleni blaskiem świec Rodzice mogli obejrzeć spektakl pt. "Szkoła uczuć", którego scenariusz został oparty o znane i lubiane utwory głównie z epoki romantyzmu polskiego, ale nie tylko. Powrócono także do tradycji teatru elżbietańskiego i duchowego ojca romantyzmu - W. Szekspira, wystawiając fragment najsłynniejszej bodaj historii kochanków z Werony - Romea i Julii. Widzowie mogli także podziwiać naszych aktorów wcielających się w rolę samego Mickiewicza i Maryli Wereszczakówny, Klary i Papkina, Anieli i Klary ze "Ślubów panieńskich", Telimeny, Tadeusza, Świtezianki, Strzelca i wielu innych.
Uczniowie zaserwowali oprócz uczty dla ducha, także poczęstunek nieco bardziej przyziemny, choć nie pozbawiony finezji. Dodatkową atrakcją okazało się "Menu koktajlowe", pasujące do tematyki spektaklu. Zakochani mogli spróbować "Arii Romea", "Pocałunku Balladyny", "Krokodyla Klary", "Rześkiej Świtezi", a najodważniejsi - "Czarnej polewki". Oprócz napojów, podano poczęstunek we francuskim stylu - deskę serów, bakalii i owoców oraz oczywiście chrupiące bagietki.
Okrągłe, dwuosobowe stoliki, świeże kwiaty oraz mnóstwo świec sprawiły, że nasi Goście wzruszeni obserwowali przygotowane dla nich przedstawienie.
Zorganizowano także "Koncert życzeń" na wzór tych znanych z programów telewizyjnych z lat '70 i '80 i '90 - tych XX wieku.
Wspaniale dobrana muzyka - głównie polskie szlagiery lat '20 i '30, skłaniała do trzymania się za ręce i głębszych spojrzeń w oczy.
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowując i odpowiadając na zaproszenie szkoły, stworzyli to niezwykłe święto miłości.

Początek strony