pogoda 4aW październiku klasa 4 realizowała na wybranych przedmiotach projekt dotyczący zjawisk pogodowych. Uczniowie poznawali składniki pogody i przyrządy, którymi można je mierzyć. W czasie zajęć warsztatowych konstruowali własne deszczomierze, termometry i wiatromierze. Dowiedzieli się na czym polega działanie piorunochronu, a przy pomocy maszyny elektrostatycznej wytwarzali prawdziwe ładunki elektryczne. Pracując w grupach czwartoklasiści przypomnieli sobie z jakich kolorów składa się światło białe i wykleili piękną tęczę. Inne zespoły tworzyły niepowtarzalne płatki śniegu z sześciokątów. Podczas zajęć informatycznych każdy indywidualnie w programie Scratch tworzył animację przedstawiającą prognozę pogody w Polsce oraz program do nauki angielskich słówek , a na języku angielskim uczniowie poznawali i utrwalali słownictwo związane z tematem pogody. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, wybranych animacji, programu do nauki słówek i gazetki na korytarzu szkolnym.