fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

6 polonezPod koniec października klasa 6 przygotowała dla nas przedstawienie na kanwie "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza traktujące o szlacheckich obyczajach i tradycjach.
Tym samym, zainaugurowaliśmy w szkole projekt "Rok romantyzmu", który oczywiście odnosi się do ustanowionego przez sejm patronatu na bieżący rok. Celem owej inicjatywy jest przybliżenie naszym uczniom literatury i kultury doby romantyzmu, głównie polskiego, ale też europejskiego. Każda klasa prezentuje w wybranym miesiącu temat, który został jej przypisany na początku roku szkolnego. Przyjętą formą może być inscenizacja, prezentacja, piosenka, wykład, a nawet komiks. Klasy prezentują wyniki swoich przygotowań w trakcie godzin wychowawczych.
Szóstoklasiści zaskoczyli nie tylko fantastycznymi strojami - za wypożyczenie których bardzo dziękujemy - ale nade wszystko zdolnościami aktorskimi i tanecznymi, bowiem ich występ miał charakter słowno - choreograficzny. Klasa zatańczyła imponujący układ poloneza, który wraz z młodzieżą przygotował p. Michał Rzepka. Siostra Aneta - wychowawczyni klasy, napisała scenariusz i wyreżyserowała cały spektakl.
Uczniowie wysoko postawili poprzeczkę, zatem już nie możemy doczekać się kolejnych występów.
W listopadzie zaprezentuje się klasa 5b pod kierunkiem s. Marii. Ich temat to: Fryderyk Chopin i Warszawa", zatem będzie się działo!

Początek strony