fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

25 lecie

Szanowni Państwo,

Tradycyjnie w naszej szkole 27 września br. obchodziliśmy Święto Szkoły. Wybrana przez nas data, upamiętnia śmierć naszego patrona – księdza Piotra Skargi.
W związku z uroczystościami, tego dnia obowiązywała zmieniona organizacja pracy szkoły. Wychowawcy i nauczyciele w godzinach porannych przeprowadzili lekcje wychowawcze zapoznające naszych uczniów z życiem i dokonaniami naszego patrona.
Następnie o godz. 10:00 udaliśmy się do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Rafał Markowski. Oprawę muzyczną zapewniła szkolna schola, wspierana przez absolwentów gimnazjum.
Tego dnia uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali oficjalnie włączeni w poczet naszych uczniów po swoim uroczystym ślubowaniu. Tekst przysięgi złożyli w obecności całej społeczności szkolnej. Ponadto, uczniowie klas czwartych i piątych słowami wiersza Władysława Bełzy „O celu Polaka”, zadeklarowali chęć pogłębiania swej postawy patriotycznej, za co zostali odznaczeni specjalną przypinką „Małego Patrioty” i włączeni do szkolnego projektu, podkreślającego miejsce ojczyzny w naszym życiu.
Święto Szkoły było uroczystością inaugurującą Jubileusz 25 – lecia istnienia naszej szkoły, dlatego wszystkich uczniów obowiązywał strój galowy, by odpowiednio podkreślić rangę wydarzenia. Upamiętniać ćwierćwiecze szkoły będziemy aż do przyszłorocznego Święta Szkoły, kiedy to swoistą klamrą, zamkniemy rok jubileuszowy.
W trakcie wtorkowych obchodów, nauczyciele, którzy uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego, odebrali pamiątkowe dyplomy.
Następnie zaprezentowano część artystyczną. Zespół muzyczny Serafinki pod kierunkiem p. Barbary Jurczyk przygotował pieśń pt. „Uwierz Polsko!”, który od tego dnia oficjalnie uznajemy za hymn naszej szkoły.
Uczniowie klasy 8a przedstawili program słowny „Co otrzymałem w latach szkolnych, owocuje w moim życiu”, którego tytuł stanowi nawiązanie do słów świętego papieża Jana Pawła II. Młodzież odniosła się do przemyśleń i tekstów nie tylko papieża, ale także patrona ks. Piotra Skargi i błogosławionego kardynała ks. Stefana Wyszyńskiego. Z uwagi na trwający Rok Romantyzmu Polskiego, recytatorzy zinterpretowali teksty naszych wieszczów narodowych.
Młodzież w imieniu całej społeczności podziękowała Dyrekcji za dzieło naszej szkoły i wytrwałość w tworzeniu tak wyjątkowego miejsca od 25 lat.
Delegacje klas 4 – 8 złożyły pod pomnikiem ks. Piotra Skargi wieniec. Zapalono także znicze, a poczet sztandarowy przemaszerował pod pomnik i oddał honor patronowi.
Świętowanie zakończyliśmy z przytupem, bowiem całą społecznością szkolną zatańczyliśmy na terenie przykościelnym poloneza, którego dostojeństwem i wyjątkową symboliką, pragnęliśmy podkreślić, jak ważnych wydarzeń jesteśmy świadkami i twórcami. Niezwykle dzielnie spisali się nasi najmłodsi uczniowie, których przygotowała p. Joanna Olędzka. Starsi mają nieco większą wprawę, ponieważ podczas obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestniczyli już w takim przedsięwzięciu.
Polonez zakończył oficjalne uroczystości. Nasi uczniowie zostali poczęstowani przez Dyrekcję słodkościami - lodami, które nieco ostudziły ich emocje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za towarzyszenie nam w świętowaniu i uczestnictwo w Mszy Świętej.
Bardzo się cieszymy, iż ten jakże ważny dla nas dzień, okazał się niezwykle udany.
Zapraszamy do wspólnego świętowania przez cały rok!

Początek strony