23 czerwca 2022 roku nasi zdolni i wspaniali ósmoklasiści przeżyli Uroczyste Zakończenie Szkoły Podstawowej. Świętowanie trwało od godz. 16:00 do późnych godzin wieczornych, bowiem na naszą młodzież czekało wiele atrakcji. Uroczystość była podzielona na dwie zasadnicze części. Najpierw uczestniczyliśmy w najważniejszym wydarzeniu tego dnia - wspólnej Mszy Świętej. Następnie w sali fioletowej uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny: przedstawienie traktujące o roli w szkoły i nauczycieli w ich życiu. Skłonili nas tym samym do refleksji na temat relacji mistrz - uczeń. Julia Piśko zadedykowała wspólnocie szkolnej piosenkę, a potem jeszcze młodzież przedstawiła napisany dla uczących ich nauczycieli wiersz. Śmiechom nie było końca. Wiersz nauczyciele otrzymali w formie laurki na pamiątkę wspólnej drogi ku dorosłości. Następnie Dyrekcja i wychowawczynie zabrały głos i tradycyjnie już, nie obyło się bez wzruszeń :). Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie świadectw ukończenia szkoły i nagród - stół aż uginał się pod ich ciężarem, co uświadomiło zebranym, jak wielki był wkład pracy nas wszystkich w sukcesy edukacyjne. Po raz pierwszy wręczono statuetki dla wybitnych absolwentów, inaugurując tym samym nową tradycję szkolną. Od tej pory zaszczytny tytuł "Primus inter pares" ("Pierwszy wśród równych sobie") można otrzymać w kategorii edukacyjnej, społecznej i artystyczno - sportowej. W tym roku kapituła wyróżniła Julię Piśko, Michała Nowackiego. Piotra Bittela oraz Szymona Kwaśniewskiego. Szymon ustępując ze stanowiska Przewodniczącego Samorządu Szkolnego wygłosił przemówienie skierowane także do przedstawicieli klas siódmych, na których ręce złożył obowiązek dbania o szkołę.

Po części oficjalnej, nastąpiła ta, na którą z niecierpliwością czekała zwłaszcza damska część klas. Przeszliśmy do sali żółtej, by wspólnie z rodzicami bawić się już po raz ostatni w tym gronie. Rozpoczynając bal, zatańczyliśmy poloneza. Chłopcy wręczyli swoim partnerkom piękne róże i w takim anturażu ruszyliśmy w takt muzyki. Młodzież prezentowała się wspaniale. W pierwszych parach zatańczyły wychowawczynie klas - p. Dyrektor Anna Żak i p. Martyna Kaczmarska, którym partnerowali Szymon Kwaśniewski i Jan Skrok. Rodzice ocierali łzy i widać było, że trudno było im uwierzyć, że dzieci tak szybko urosły.
Po polonezie uczniowie zaprosili rodziny do wspólnej belgijki i makareny. Obok rodziców z uczniami bawili się także nauczyciele. Niezwykle miło nam było gościć p. Krzysztofa Wrzołka - wieloletniego wychowawcę obu klas, który nawet, gdy pracuje w innej szkole, jest częścią Naszego Grona. A potem bal trwał w najlepsze. Niespodzianką dla absolwentów była fotobudka - atrakcja zapewniająca nie tylko wspaniałe emocje, ale także pamiątkę na całe życie.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas. Życzymy Wam Kochani powodzenia na nowych edukacyjnych i życiowych ścieżkach. I pamiętajcie - nasza szkoła zawsze stoi przed Wami otworem!