z wykleci„Historia zwykłej niezwykłej”

1 marca 2022 r. obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy w szkole bardzo uroczyście. Główną bohaterką była Danuta Siedzikówna „Inka” jedna z żołnierzy niezłomnych. Uczniowie z klas 0 - 3 wyszukiwali informacje z nią związane rozmieszczone w różnych miejscach szkoły i tworzyli obraz życia Inki. Uczniowie z kl. 4 - 8 uczestniczyli w apelu przygotowanym przez uczniów i nauczycieli jako hołd dla żołnierzy wyklętych „Historia zwykłej niezwykłej”. W dużym skupieniu i powadze wsłuchiwaliśmy się w teksty o życiu Inki wypowiadane przez młodzież. Uwieńczeniem uroczystości było złożenie wiązanek pod pomnikiem „naszej” Inki. Przy asyście wystawionego posterunku żołnierzy, po odśpiewaniu hymnu narodowego, harcerze i uczniowie złożyli wieńce – od premiera Rzeczypospolitej, od wicepremiera, od Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi, od zarządu fundacji PGNiG .