fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

d papieski11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Klasy 0 - 3 otrzymały zadania od Jana Pawła II (na przykład, by w wieczornej modlitwie powierzyć swoją rodzinę świętemu Papieżowi, być miłym dla kolegów albo z radością wypełniać zadania wyznaczane przez nauczycieli). Ponadto ci uczniowie poznawali znaczenie poszczególnych liczb w życiu Karola Wojtyły. Dowiedziały się między innymi, że Papież mówił biegle siedmioma językami, a 523 dni spędził w podróżach apostolskich. Uczniowie zaśpiewali też “Nie lękajcie się” Arki Noego.
Starsi uczniowie również śpiewali “Nie lękajcie się”, ale wersję bardziej młodzieżową. Ponadto przypomnieli sobie teksty Jana Pawła zachęcające młodych do ewangelizowania rówieśników. Powtarzały się słowa: "Młodzi nie lękajcie się świętości! Wzbijajcie się na wysokie szczyty, bądźcie pośród tych, którzy pragną osiągnąć cele godne synów Bożych. Uwielbiajcie Boga waszym życiem!” Stały się one też częścią dekoracji w tej części naszej szkoły.
W czasie równoległych obchodów w obydwu przedziałach wiekowych rozdane zostały dyplomy i nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym “Wszystko postawiłem na Maryję”.

Początek strony