fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

8a katedra1 października klasa 8a pielgrzymowała wraz z panią Dyrektor Anną Żak, księdzem prefektem Rafałem Łaskawskim oraz wychowawczynią Martyną Kaczmarską do grobu błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Było to wydarzenie niezwykle refleksyjne, pełne modlitwy i zadumy. Uczestnicy zanieśli swoje intencje do błogosławionego. Ponadto, zwiedziliśmy wnętrze katedry, katakumby, które po niedawnym remoncie, stanowią jedną z największych nekropolii w naszym kraju, gdzie możemy pomodlić się za dusze znamienitych Polaków zasłużonych dla naszej Ojczyzny.
Tego dnia, udaliśmy się także do sąsiadującego z katedrą Jezuickiego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej założonej przez patrona naszej szkoły - księdza Piotra Skargę. Naszą uwagę przykuły wspaniałe "anielskie" drzwi autorstwa światowej klasy rzeźbiarza - Igora Mitoraja. Wrota są repliką wejścia, które w 2007 roku Igor Mitoraj stworzył dla kościoła Santa Maria degli Angeli e dei Martiri (Świętej Maryi od Aniołów i Męczenników) w Rzymie, świątyni wzniesionej na terenach starożytnych Term Dioklecjana przez samego Michała Anioła.
I po raz kolejny wielka sztuka współistniała z przeżyciami duchowymi.

Spacerując po Starym Mieście i rynku, napotkaliśmy kataryniarza rodem wyjętego z noweli Prusa. Jakież było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że ów sympatyczny człowiek jest absolwentem naszej szkoły!

Oby takich wyjść i spotkań było jak najwięcej.

Początek strony