fb

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

d jezykowW dniach 5.10.2020 - 9.10.2020 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję aktywnie wziąć udział w jego obchodach, a także uczestniczyć w konkursach międzyklasowych oraz indywidualnych.
Na szkolnych korytarzach zawisło wiele prac plastycznych uczniów, którzy postanowili podzielić się swoim talentem plastycznym i wiedzą z pozostałymi członkami naszej szkoły. Dzięki wykonanym plakatom wszyscy mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego warto uczyć się języków obcych oraz w jaki sposób szybko i efektywnie można to zrobić. Mogliśmy również poznać wybrane zwroty w różnych językach z całego świata. Na korytarzu I piętra pojawił się kącik quizowy, gdzie uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat Anglii, Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Uczniowie języka hiszpańskiego wykonali plakaty przedstawiające niektóre hiszpańskie miasta oraz święta obchodzone w Hiszpanii. Uczniowie klas starszych mieli okazję poprowadzić zajęcia i przygotować ciekawe prezentacje multimedialne dotyczące kultury innych krajów. 


W czasie trwania Dni Języków odbył się konkurs na gazetki klasowe. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, pięknie dekorując gazetki a nawet całe klasy. I miejsce zajęła klasa 7a, która wylosowała Irlandię Północną, wyróżnienie przypadło klasie 7b za dekorację dotyczącą Hiszpanii. Efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz słodkie przekąski.
W tych dniach odbyły się także konkursy indywidualne. W kolejnej już edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej wzięło udział 15 uczniów z klas 0 - 8. Nadesłane piosenki wykonane były w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, a nawet czeskim. Uczniowie korzystali z podkładów muzycznych a także grali na pianinie. Komisja konkursowa w skład której wchodziła pani Barbara Jurczyk, Jolanta Płochocka i Agnieszka Rosołek przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach 0 - 4:

 • I miejsce - Zofia Marosz
 • II miejsce - Aleksandra Pęgier
 • III miejsce - Michał Płachta
 • Wyróżnienie: Maria Bartosińska i Emilia Sobierajska.

W klasach 5 - 8:

 • I miejsce - Julia Piśko
 • II miejsce - Mateusz Cebula
 • III miejsce - Weronika Wincek
 • Wyróżnienie: Aneta Dębkowska

Nagrodą były dyplomy, książeczki edukacyjne z języka angielskiego, markery oraz breloczki Gratulujemy !!!

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Nasi uczniowie doskonale znają odpowiedź na to pytanie, czego dowodem są liczne, ciekawe i zabawne prace konkursowe. Komisja w skład której wchodzili nauczyciele języków obcych miała nielada dylemat w wyłonieniu zwycięzców konkursu, który polegał na napisaniu rymowanki lub wierszyka odpowiadającego na to pytanie. Przyznane zostały następujące nagrody:

 • I miejsce - Michał Nowacki
 • II miejsce - Weronika Spiczonek
 • III miejsce - Leon Reduta
 • Wyróżnienia: Antonina Wiecha, Oliwia Czaplińska, Jan Kikowski

W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy, książki w języku angielskim, markery oraz breloczki Gratulujemy !!!

Rola języków obcych we współczesnym świecie jest ogromna dlatego cieszy nas tak duże zainteresowanie uczniów obchodami Dni Języków oraz konkursami, które odbyły się w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wplecenie elementów nauki i zabawy w czasie tych dni dodatkowo zmotywowało uczniów do poznawania języków pomimo panujących warunków epidemicznych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Dni Języków.

zespol pmp

Początek strony