1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

zolnierze w"Chcieli nas zakopać, nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem..."

Od 2011 roku 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto państwowe, przeznaczone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tradycyjnie już, nasza szkoła przyłączyła się do uczestniczenia w tym święcie.

Z tej okazji, 2 marca br., odbył się apel podzielony na część artystyczną i historyczną, którego celem, było zapoznanie naszych uczniów z sylwetkami Żołnierzy Niezłomnych oraz historią ich życia i śmierci. Także ze szkolnego radiowęzła popłynęły słowa piosenki i teksty prezentujące wartości wyznawane przez naszych żołnierzy, w tym przysięga żołnierzy Armii Krajowej, której byli wierni także Niezłomni. Wysłuchaliśmy słów zachowanych w ostatnim grypsie Danuty Siedzikówny "Inki", w którym pisała do swej babci.
Sięgnęliśmy do wzruszających wspomnień samych bohaterów, o których wiemy m.in. właśnie dzięki pisanym grypsom do najbliższych. Pragnęliśmy w ten sposób oddać cześć ich pamięci, a także sprawić, by ich słowa mogły ponownie zostać wypowiedziane i nade wszystko, usłyszane.
Delegacje klas młodszych i starszych, zapaliły znicze pod pomnikiem "Inki", znajdującym się na terenie naszej szkoły.
Młodsze dzieci, z klas 0 - 3, wykonały piękne prace plastyczne, ukazujące Wyklętych w lasach.
Wśród starszych zaś, rozstrzygnięto konkurs plastyczno - historyczny "Żołnierze Wyklęci w pamięci naszych rodzin".
Na terenie szkoły pojawiły się wystawy i gazetki  upamiętniające naszych Bohaterów.
Wszyscy wpięliśmy przy piersi serduszka ze słowami "Inki":

"Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba"

Cześć ich pamięci!

Początek strony