1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

7 wedelDnia 3 grudnia 2019 roku klasa 7 wybrała się pod opieką p. Dyrektor Anny Żak i p. Martyny Kaczmarskiej do Pijalni Czekolady Wedla. Celem tego klasowego wyjścia było uczestnictwo w warsztatach związanych z czekoladą.
Pierwsza część, nieco bardziej teoretyczna, dotyczyła historii powstania czekolady, a także pochodzenia kakao. Dowiedzieliśmy się, czego używa się do produkcji czekolad o różnym kolorze i smaku. Od czego zależy intensywność aromatu. W jakim przemyśle, oprócz spożywczego, wykorzystuje się nasiona kakaowca. Wiemy, gdzie rosną drzewa kakaowe. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek związanych z rodzinną firmą Wedlów i jej założycielami. Nie da się ukryć, iż byliśmy zaskoczeni przedsiębiorczością i pomysłowością nestorów rodu - Karola, Emila i Jana, których nowatorskie pomysły sprawiły, iż słodycze Wedla po dziś dzień są jednym z najczęstszych wyborów cukierniczych Polaków. Wiemy już skąd nietypowe logo z zebrą i co ona symbolizuje.
Warsztaty miały także aspekt praktyczny - samodzielnie dekorowaliśmy jeden spośród dwóch najbardziej znanych wyrobów - torcik wedlowski. Efekty naszej pracy można podziwiać w galerii zdjęć.
Nie ukrywamy jednak, że najmilszym i najsmaczniejszym elementem dnia, była degustacja pitnej, mlecznej czekolady.
Tak spędzony czas bez wątpienia na długo zapadnie nam w pamięci. Zachęcamy wszystkich łasuchów do odwiedzania zabytkowej kamienicy przy ulicy Szpitalnej 8, zwanej "bombonierką Wedla", zarówno z uwagi na sprzedawane tam wyroby, jak i piękno architektury przedwojennej.

Początek strony