1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

5b pieniadzWe wtorek 19 listopada 2019 roku uczniowie klasy 5B wzięli udział w warsztatach „Laboratorium autentyczności” w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira Skrzypka.
Już od początku nasza wizyta okazała się być bardzo emocjonująca, bowiem cała klasa musiała zostać poddana rutynowej kontroli bezpieczeństwa. Następnie przewodnik zaprowadził wszystkich do sali edukacyjnej, znajdującej się na pierwszym piętrze. W tej sali nasza klasa poznała jedne z najbardziej znanych zabezpieczeń polskiego banknotu. Następnie uczniowie podzielili się na zespoły, w których układali duże puzzle z kopiami dwóch banknotów – fałszywego i prawdziwego, na podstawie zabezpieczeń, które wcześniej poznali. Omawiano z nami, jak wykorzystać zabezpieczenia banknotów, tak, by móc poznać ten autentyczny. Na zakończenie warsztatów, wszyscy dostali pamiątkowe pocztówki, po czym przewodnik zaprowadził nas do tematycznej sali, w której można było się pobawić w rozpoznawanie banknotów i obejrzeć spalone nominały. Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, kiedy nasze pieniądze uległy zniszczeniu.
Weszliśmy także do skarbca, gdzie można było zagrać w „memory”, obejrzeć monety i sztabkę złota, którą próbowaliśmy podnieść, co okazało się zadaniem niełatwym. Wizyta zakończyła się usypywaniem górki z wirtualnych pieniędzy w sali multimedialnej.
Ta niezwykła wycieczka bez wątpienia zapadnie nam na długo w pamięć.

Początek strony