1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

bohateronBohaterON - włącz historię to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie Uczestników Powstania Warszawskiego oraz rozpowszechnianie historii Polski XX wieku.
Akcja ta realizowana jest od 2016 roku, w czasie jej trzech edycji do Uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek. Każda z nich za pośrednictwem dwóch wrocławskich fundacji "Rosa" i " Sensoria" trafiła do rąk Powstańców.
bohater onW tym roku do akcji tej włączyła się nasza szkoła. Uczniowie klas IV - VIII napisali i wysłali pocztówkę, laurkę lub list, do konkretnej, przez siebie wybranej osoby. Te dowody pamięci, ciepłe słowa skreślone Waszymi dłońmi trafiły m.in. do:

  • Pani Anny Tomaszewskiej ps. "Hanka", sanitariuszki walczącej w batalionie Gustaw - Harnaś na warszawskiej Ochocie
  • Pani Krystyny Rybickiej ps. "Lilia", walczącej na warszawskiej Woli
  • Pani Danuty Krauze ps. "Niuśka" walczącej na Woli i Starym Mieście
  • Pana Antoniego Szczęsnego ps. "Antek" uczestnika walk na Woli
  • Pana Adama Drzewoskiego ps."Benon" żołnierza batalionu "Pięść" plutonu Agaton, również walczącego na warszawskiej Woli

Wybór tych osób nie był przypadkowy, to Wy sami zadecydowaliście o tym, aby Wasze słowa trafiły do uczestników Powstania Warszawskiego którzy walczyli  na ulicach dzielnic, w których mieszkacie.
W imieniu Powstańców i organizatorów bardzo dziękuję Wam za udział w akcji, bardzo dziękuję Nauczycielom którzy w przebiegu tej akcji dopomogli.
Pod koniec lutego odbędzie się spotkanie z uczestnikiem Powstania Warszawskiego, które będzie kontynuacją akcji BohaterOn w naszej szkole, o jego przebiegu dowiecie się dzięki stronie internetowej naszej szkoły.

Początek strony