8a palmiry22 października uczniowie klasy VIIIA wraz z Nauczycielami: panią Agnieszką Rosołek i Magdaleną Żołek odwiedzili miejsca szczególne dla historii Polski i Polaków. Zawędrowali do maleńkiej miejscowości ukrytej pośród lasów Puszczy Kampinoskiej. Na obrzeżach Palmir, w czasach II wojny światowej, niemiecki okupant przeprowadził szereg zbiorowych egzekucji. Wśród ponad 2 tysięcy polaków, którzy zostali wówczas rozstrzelani, znaleźli się przedstawiciele elity politycznej i kulturalnej II RP, wcześniej aresztowani podczas Nadzwyczajnej Akcji Pacyfikacyjnej AB.
Dzisiaj równe rzędy prawie identycznie wyglądających krzyży i niesamowita cisza tego miejsca, pozwalają cofnąć czas i dotknąć historii, o której nie wolno zapomnieć.
To był wyjątkowy, pełen słońca dzień, który pozwolił na spotkanie z przeszłością o której Uczniowie dowiadują się na lekcji historii. Odbyliśmy wspólną wędrówkę śladami historii. Ponad 10 km:) ale ... było warto.