4b d krajobrazu18.10.2019 r. Dzień Krajobrazu w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi.
W piątek, 18 października obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi Dzień Krajobrazu. Wyjście zostało zgłoszone do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, aby pozostawić ślad, że i nam nie jest obojętna Ziemia i jej losy. W tym roku aura pozwoliła na wyjście w teren. Dzień był słoneczny, idealny na spacer. Naszym obiektem zwiedzania był Park Moczydło, do którego wybraliśmy się wraz z Panią Dorotą Kubik i z dwoma klasami czwartymi. Celem spaceru było objaśnienie dzieciom jak ważny jest w przyrodzie obieg wody, jej swobodne krążenie pomiędzy atmosferą, glebą czy małymi oczkami wodnymi w miejskich parkach.
Mam nadzieję, że dzieci zapamiętają chociaż kilka informacji z naszego wyjścia; że należy oszczędzać i szanować wodę, dbać o jej czystość oraz pozwolić jej wsiąkać w grunt, aby później mieć z czego zrobić herbatę.

Natalia Gmitrzuk