1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

W dniach 24.06 – 05.07. 2019 r. w naszej szkole po raz kolejny spotykaliśmy się podczas wakacji w ramach wakacyjnej akcji półkolonijnej – LATO w KZE!
Tradycyjnie już opiekę pełnili nasi wspaniali nauczyciele. W drugim tygodniu, wychowawców wspierali nasi absolwenci gimnazjum, którzy nie mogąc rozstać się ze szkołą, pomagali w organizowaniu zajęć. Tegoroczną nowością było to, iż w związku z rozbudową szkoły, zajęcia odbywały się w głównym gmachu szkoły, na pierwszym piętrze, w zaadaptowanych na ten cel salach lekcyjnych.


Dla naszych milusińskich mieliśmy przygotowane liczne atrakcje. Plan każdego dnia oparty był o codzienne wycieczki, które mamy nadzieję, uczyniły wspólnie spędzany czas niezapomnianym. Tematem tegorocznych półkolonii były: "Małe i duże wakacyjne podróże". Zastanawialiśmy się, jaką rolę w naszym życiu pełnią podróże. Czy rzeczywiście, zgodnie z powiedzeniem, kształcą? Aby się tego dowiedzieć, spacerowaliśmy po naszym wspaniałym mieście. Odwiedziliśmy: Centrum Rozrywki Hula Kula, Centrum Rozrywki Inca Play, Salę Zabaw Kolorado, Kino Atlantic, warszawskie ZOO. Zwiedziliśmy także Muzeum Warszawy, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Etnograficzne. W salach zabaw szaleliśmy nurkując w kolorowych piłkach, grając w kręgle, wchodząc po drabinkach i pająkach. W kinie obejrzeliśmy bajkę pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. W ZOO dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o zwyczajach jego mieszkańców. Podopieczni ogrodu zoologicznego chętnie pozowali do zdjęć i prezentowali nam swoje wdzięki. W Muzeum Warszawy braliśmy udział w lekcji muzealnej o legendach, baśniach i bajkach związanych ze stolicą, ale także szerzej, z kulturą i tradycją polską. Pan doktor paleontolog w Muzeum Ziemi PAN opowiedział nam o prehistorycznych gadach podczas lekcji pt.” Smoki morskie prehistorycznej Polski”. W Muzeum Etnograficznym uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których nauczyliśmy się grać w zapomniane już dziś zabawy i gry, a także wykonaliśmy niezbędne do owych zabaw akcesoria, jak np. „zośkę”. W odwiedzonym przez nas po raz pierwszy Muzeum Azji i Pacyfiku, pomimo tego dnia niesprzyjającej pogody, bawiliśmy się doskonale, poznając gry zespołowe z tego rejonu świata.
Ponadto, podczas półkolonii spacerowaliśmy po Starym Mieście, Powiślu, Śródmieściu poznając tym samym topografię i zabytki naszego miasta. Chodziliśmy na lody, dwukrotnie raczyliśmy się naszym ulubionym włoskim przysmakiem, jakim jest pizza. Także zajęcia zorganizowane na terenie szkoły były bardzo ciekawe. Wraz z nauczycielami tworzyliśmy kodeksy i herby grup. Rysowaliśmy, graliśmy w planszówki, śpiewaliśmy, budowaliśmy z klocków, przygotowywaliśmy podwieczorki, leżakowaliśmy na dywanie, udało się kilkakrotnie wziąć udział w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej, a nawet w dzień największego czerwcowego upału, wskoczyć do niewielkiego, lecz jednak przyjemnie chłodzącego basenu.
Kierowniczkami wypoczynku były panie Magdalena Dębska – Nalewajk i pani Martyna Kaczmarska, które starały się, by ich podopiecznym niczego nie zabrakło a każdy wracał do domu zadowolony z minionego dnia. Mamy nadzieję, że wszyscy na długo zapamiętają ten czas.

Życzymy udanej reszty wakacji!

Początek strony