1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

f piosenki angW poniedziałek czwartego marca w naszej szkole odbył się  Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie wzięło udział 19 uczniów szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, co ogromnie nas ucieszyło. Wspólnie bawiliśmy się przy różnych przebojach. Młodsi finaliści z klas pierwszych wykonali piosenki takie jak: Old McDonald had a farm, Once I caught a Fish, czy  You are my sunshine. Nie zabrakło również światowych hitów, w wykonaniu uczniów klas starszych np. We are the champions, Waka Waka, Que sera sera, Union Version czy Speechless. Uczniowie śpiewali solo lub w duetach.
Atmosfera konkursu była bardzo przyjazna. Wszyscy wzajemnie się oklaskiwali i gromkimi okrzykami dopingowali innych uczestników, nie zapominając, że festiwal jest przede wszystkim świetną zabawą.
Jury konkursu miało wielki problem z wyborem najlepszych wokalistów. Oceniano występy  solistów i duetów,  zwracając uwagę na: dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych, poprawność językową, technikę wykonania, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny. Po długich i burzliwych obradach wybrano laureatów Szkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
I miejsce:

  • Emilia Bault uczennica klasy 3a z utworem Do you want to build a showman
  • Hanna Fedurek uczennica klasy 3b z utworem Peace on Earth
  • Stella Sołtysik uczennica klasy 1c z utworem Que sera sera

II miejsce:

  • Jan Bittel, Tadeusz Chromik uczniowie klasy 2 zaśpiewali w duecie utwór We are the Champions.
  • Łukasz Werpechowski uczen klasy 1 z utworem With a few good friends

III miejsce:

  • Michał Płachta uczeń klasy 1 z utworem You are my sunshine
  • Pola Płużańska uczennica klasy 2 z utworem Shining

Mamy nadzieję, że impreza zachęciła uczniów do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijania zainteresowań oraz zdolności językowych wśród uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom festiwalu piosenki anglojęzycznej bardzo serdecznie dziękujemy!

Nauczyciele języka angielskiego w klasach I - III.

Początek strony