jaselka 15 stycznia 2019 roku rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej Szkoły Podstawowej spotkali się w Sali gimnastycznej, by przeżyc swoje spotkanie opłatkowe. Rozpoczęło się ono od jasełek, mających patriotyczny charakter w związku z obchodzoną przez nas rocznicą stulecia odzyskania niepodległości. Zobaczyliśmy na scenie między innymi królów: Chrobrego, Jagiełłę i Sobieskiego. Śpiewem upiększyły przedstawienie nasze niezawodne Serafinki, którymi kierowała Pani Barbara Jurczyk. Swoje partie solowe zaśpiewały uczennice klasy piątej: Julia Piśko, Laura Pietrzak i Weronika Spiczonek. Szczególnie piękna była kolęda „Wystarczy słowo” napisana przez Tatę pierwszej z wymienionych uczennic. Teksty w języku włoskim śpiewali chłopcy: Wiktor Wojtera, Piotr Bittel i Karol Majkowski. 5a i 5b pokazały się tego dnia ze swojej najlepszej strony. Pani Dyrektor podziękowała osobom przygotowującym jasełka. Ksiądz Dyrektor złożył wszystkim życzenia, a potem obecni łamali się opłatkiem i padło wiele pięknych i wzruszających słów. Nasze tradycyjne spotkanie opłatkowe uważamy za udane.