d papieski"Promieniowanie Ojcostwa" - to hasło przewodnie XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był 14 października. To tytuł zaczerpnięty bezpośrednio z literackiego dzieła Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Tegoroczny Dzień Papieski miał swój szczególny wydźwięk. Jego data zbiegała się z dwoma innymi, ważnymi wydarzeniami – 40-tą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji 22 października - w liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, klasa VB przybliżyła uczniom naszej szkoły postać świętego rodaka. Wspominaliśmy moment wyboru krakowskiego biskupa na papieża - 16 października 1978 roku, śpiewaliśmy „Barkę”, wysłuchaliśmy wiersza „Pośród niesnasków Pan Bóg uderza” Juliusza Słowackiego, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, a uczniowie podczas krótkiego występu podali nam fakty z życia Karola Wojtyły.
Prezentowanym treściom towarzyszył śpiew „Serafinek” pod dyrygenturą pani Barbary Jurczyk. Świętego Jana Pawła II zapamiętaliśmy jako głosiciela pokoju na świecie i niestrudzonego pielgrzyma. Papież w ciągu 26 lat pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki zagraniczne do 129 państw. Przemierzył ponad półtora miliona kilometrów, wygłosił ponad 2500 homilii i oficjalnych przemówień. Jako Biskup Rzymu, był niemal we wszystkich ze swoich 334 parafii. W podróży spędził 552 dni, czyli około 18 miesięcy. Ojciec Święty beatyfikował ponad 1500 osób, kanonizował blisko 500. Swoistą przekorą zdobył sobie wiele serc, także osób niewierzących.