guliwerKlasa 4c i 5b wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami p. Agnieszką Radke i p. Krzysztofem Wrzołkiem do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl „Podróże Guliwera”, będącego adaptacją oświeceniowej powieści autorstwa Jonathana Swifta. Przedstawienie bardzo wiernie oddawało treść tej klasycznej lektury. Uczniowie mogli podziwiać kunsztowną grę aktorską, wspaniałą scenografię wyglądającą niczym stare ryciny. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, światła – wszystkie te elementy pozwoliły nam się przenieść do krainy liliputów i olbrzymów. Ciekawe i nowatorskie rozwiązania wizualne sprawiły, że można było się zanurzyć i zatracić w prezentowanej historii. Przy okazji tego wyjścia, uczniowie mogli przypomnieć sobie podstawowe zagadnienia dotyczące teatru, pracy reżysera, scenarzysty, aktorów. Bez wątpienia było to bardzo pouczające i przyjemne wydarzenie. Mamy nadzieję na więcej tak udanych wyjść klasowych.