1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

kiermasz ciastW naszej szkole działa samorząd uczniowski szkoły podstawowej i gimnazjum. Chcemy pochwalić się tu naszymi samorządnymi i samodzielnymi nastolatkami. One wpadły na pomysł, żeby w ramach „Tygodnia dla Niepodległej” zorganizować 8 listopada kiermasz ciast, a zebrane pieniądze przeznaczyć na wybrany cel charytatywny. Żeby kiermasz bardziej pasował do całości szkolnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przyniesione przez ochotników z każdej klasy ciasta miały być „typowo polskie”.

 

Na stołach dominowały więc serniki, pierniki, baby, szarlotki i placki z jesiennymi owocami, nad którymi na baczność stały malutkie biało-czerwone chorągiewki. Uczniowie z samorządów ciasta przejęli, pokroili, ustawili, sprzedali, pieniądze policzyli, blachy umyli…
Zatem nam, dorosłym, nie pozostaje nic innego, jak podziękować za udaną akcję. Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom, którzy ciasta upiekli i dostarczyli do szkoły w czwartek rano. Naszym „Samorządowcom” dziękujemy za zaangażowanie, zgodną współpracę i poświęcony czas. Podziękowania należą się też wszystkim, którzy kupili tego dnia ciastko – zebraliśmy 450 złotych. Uczniowie zdecydują, do której organizacji prześlemy datek.

Początek strony