1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

konkurs pieniadzeJesienią zorganizowaliśmy dwa wewnątrzszkolne konkursy historyczne, których tematyka dotyczyła oczywiście odzyskania przez Polskę niepodległości i czasów dwudziestolecia międzywojennego.

 

 


Pierwszy konkurs – „Wiele warci II RP” – odbył się w październiku, a 7 listopada wręczyliśmy uczestnikom dyplomy i nagrody. Zadaniem konkursowym było samodzielne przygotowanie sześciu banknotów o określonych wymiarach, które przedstawiać będą wybitne, ważne dla odrodzonej Polski postacie. Taki banknot miał wyglądać, jak prawdziwy środek płatniczy i miał zawierać informacje biograficzne o wybranych bohaterach. Ocenie podlegała strona graficzna, pomysłowość i poprawność merytoryczna pracy. Prace konkursowe wciąż można podziwiać w holu na parterze szkoły.
Do 5 listopada uczniowie mogli zaś oddawać komisji prace z drugiego konkursu, „Gram o Niepodległą”. Indywidualnie lub w parach należało przygotować grę planszową, karcianą lub komputerową, która nawiązywałaby do wydarzeń sprzed stu lat. Czekamy na wyniki konkursu, a prace uczestników pokazujemy na zdjęciach.

Początek strony