d nauczyciela 2Pełen humoru był w tym roku apel dla klas 4 - 7 z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa 7b (występujący) konsekwentnie przypominała w nim to, że dzień 14 października to nie tylko święto Nauczycieli, ale również innych pracowników szkoły no i przede wszystkim samych uczniów. W związku z tym w przedstawieniu znalazły się scenki z codziennego życia szkoły (m.in. lekcje języka polskiego i przyrody, ale i przerwy między zajęciami), humorystyczne, ale niosące ze sobą sporo mądrości - wiersze, nie zabrakło też nowatorskich pomysłów. Mowa chociażby o niezbędniku pedagoga czyli o zestawie rzeczy, bez których nauczyciel po prostu obejść się nie może (m.in. lornetka, lusterko wsteczne, nauszniki, młotek sędziowski - do uciszania rozbrykanej klasy i zestaw tabletek uspokajających). Żywe reakcje publiczności były najlepszym dowodem na to, że przedstawienie przygotowane przez klasę 7b (pod kierunkiem p. Beaty Nowak i p. Barbary Tombarkiewicz) po prostu się podobało. Na koniec nie zabrakło podziękowań i życzeń dla tych, którzy mają wpływ na sprawne funkcjonowanie i dobrą atmosferę w szkole czyli właściwie dla WSZYSTKICH, bo przecież atmosferę tworzą LUDZIE ..."