s szkoly

Dnia 27 września 2017 r. obchodziliśmy Święto Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Księdza Piotra Skargi. Kolejny raz upamiętniliśmy rocznicę jej powstania i nadania jej imienia wielkiego polskiego kaznodziei. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, tym razem koncelebrowaną przez Ks. Zdzisława Rogozińskiego z parafii p.w. Dobrego Pasterza na Woli. Oprawę muzyczną eucharystii przygotował zespół muzyczny „Kefas” pod kierunkiem p. Barbary Jurczyk. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Przyrzeczenie, które zostało złożone wobec Pana Boga, dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców oraz innych gości miało olbrzymią wartość. Kolejnym bardzo ważnym elementem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem naszego patrona Ks. Piotra Skargi.
Kolejnym elementem świętowania była doniosła uroczystość w sali gimnastycznej. Było to wręczenie zaświadczeń awansu zawodowego oraz nagród dla nauczycieli. Ks. Dyrektor Sylwester Jeż wręczył także stypendia naukowe uczniom klas 4 - 6 i gimnazjalistom. Gromkie brawa i gratulacje wprowadziły nas w nastrój dalszej części obchodów. Uczniowie klas siódmych oraz czwartych otrzymali przypinki potwierdzające ich przynależność do projektu pt.: „Mały patriota”. Uczniowie wyrazili chęć podjęcia się zobowiązań płynących z przynależności do projektu zakładającego całoroczną pracę w zdobywaniu sprawności rozwijających poczucie patriotyzmu.
Następnie wszyscy zebrani udali się na poczęstunek. Czekamy z niecierpliwością na kolejny wspaniały rok funkcjonowania naszej szkoły.