21 września 2017 roku dzieci z klasy 2a, 2b i 3b pojechały do Ośrodka Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie, aby poznać  tajemnice drewna.
Na początku dzieci wzięły udział w  zajęciach edukacyjnych  dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznały również budowę drzewa, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących lasu i mieszkających tam zwierząt, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni, gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble, figurki. Dzieci miały również możliwość zobaczyć jak wyglądała praca w zakładzie stolarskim 100 lat temu. Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez dzieci wiedzę.
Następnie dzieci udały się do drewnianej chatki, w której przygotowano ognisko, na którym każdy mógł upiec pyszne kiełbaski. A  po posiłku każde dziecko wykonało obrazek z drewna z wykorzystaniem sklejki, trocin, kory, wiórek. Dzieci wróciły do szkoły z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pracami uśmiechami na twarzach. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana.