m powstania 2a22 marca dzieci z klasy 2a wybrały się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. „Kim byli Powstańcy”. Zajęcia odbyły się w Sali Małego Powstańca. Pani przewodnik opowiedziała, jak wyglądało życie ludzi w czasie wojny. Przybliżyła uczniom podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji, okoliczności wybuchu, przebiegu i skutków Powstania Warszawskiego. Poprzez rozmowę oraz rozwiązywanie łamigłówek i zadań dzieci szukały odpowiedzi na pytania: kim byli Powstańcy, jakimi umiejętnościami musieli się wykazywać, oraz jakich zasad musieli przestrzegać. Miały także okazję poczuć namiastkę tego, co czuli Powstańcy, przedostając się kanałami z jednej dzielnicy do drugiej. Na ekspozycji muzealnej uczniowie poznali elementy życia codziennego, umundurowanie oraz ekwipunek powstańców, losy ludności cywilnej oraz dzieci. Obejrzeli samolot „Liberator”, którym dokonywano zrzutów broni dla powstańców.
Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dlawszystkich prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.